Binance günlük para çekme limitini düşürdü

Binance yaklaşık bir milyon lira olan günlük para çekme limitini 2 bin liraya kadar düşürdü.

Google Haberlere Abone ol
Binance günlük para çekme limitini düşürdü

Dünyanın en büyük kripto para piyasalarından Binance, günlük para çekme limitini 40 kat düşürdü.

Binance tarafından bugün yapılan açıklamalara göre müşterilerin günlük para çekme limitleri yeniden düzenlendi. Yeni uygulamaya göre "Temel" konumunda olan hesaplar yani herhangi bir kimlik doğrulaması yapmamış olan kişiler, bir günde en fazla 0,06 Bitcoin karşılığında dolar çekebilecekler.

Eski üst limit 2 bitcoin olarak belirlenmişti. Yeni güncellemeyle bu limit 40 kat düşürülmüş oldu. Söz konusu günlük limit mevcut kullanıcılar için 23 Ağustos'a kadar kademeli olarak uygulanacak. 

Binance kullanıcılarına üç farklı hesap seçeneği sunuyor; Temel, Orta ve Gelişmiş. Temel kullanıcı düzeyindeki bir hesap herhangi bir kimlik doğrulaması yapmadan hesabını yönetebiliyor. Ancak bugüne kadar 2 bitcoin kadar çekme hakkına sahip olan bu kullanıcılar için limit artık değiştirildi. Alınan yeni kararla söz konusu limit oldukça aşağı çekildi.

0,06 bitcoin Türk Lirası ile 2.000 TL ediyor. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Binance CEO'su bu kararın kullanıcılara en iyi hizmeti verme isteklerinden kaynaklandığı söyledi. Henüz hesabı Temel seviyede olan kullanıcıların vakti var. Söz konusu yeni limit 23 Ağustos'a kadar kademeli bir şekilde işleme konacak. Kararın temelinde kara para aklama ve yasal olmayan işlerle mücadele yatıyor. Her şeyden önce güvenliği hedefleyen Binance böylece limiti 40 kat aşağı çekmiş oldu.

Kaynak: Teknolojioku.com


 

Yorumlar