Bilgisayar başından kalktı Avrupa üçüncüsü oldu

- 16 yaşındaki Göksel Altıntaş, bilgisayar oyunlarından uzak durması için babasının yönlendirmesiyle başladığı okçulukta katıldığı ilk Avrupa Gençler Şampiyonası'nda makaralı yay dalında üçüncü oldu - Milli sporcu Göksel Altıntaş: "İnşallah Dünya Şampiyonası'nda da güzel bir derece yapacağım" - Okçuluk Milli Takımlar Teknik Direktörü Ergin: "Göksel, Avrupa Şampiyonası'nda görevini en iyi şekilde yerine getirdi"

Google Haberlere Abone ol
Bilgisayar başından kalktı Avrupa üçüncüsü oldu


ANTALYA (AA) - SİNAN ÖZMÜŞ - Göksel Altıntaş, bilgisayar oyunlarından uzak durması için babasının yönlendirmesiyle başladığı okçulukta yeteneğini geliştirerek, katıldığı ilk Avrupa Gençler Şampiyonası'nda makaralı yay dalında üçüncü olmayı başardı.

Fransa'nın Vittel kentinde 7-12 Mart'ta yapılan Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası'na katılan Göksel Altıntaş, genç erkekler makaralı yay kategorisinde Büyük Britanyalı James Howse'u 145-142 mağlup ederek, bronz madalya elde etti.

İlk kez katıldığı şampiyonada üçüncülük kürsüsüne çıkan 16 yaşındaki sporcu, milli takıma organizasyondaki tek bronz madalyasını kazandıran isim oldu.


- "Şişman bir çocuktum"

Bilgisayar oyunlarına düşkün bir çocukluk geçirdiğini belirten Göksel, AA muhabirine, babasının kendisini bu durumdan uzaklaşması için okçuluk sporuna yönlendirdiğini söyledi.

Göksel Altıntaş, "Babamın okçuluğa özel bir ilgisi var. Ayrıca futbola yazdırmayacağını biliyordum, çünkü koşamayan, çok şişman bir çocuktum. Bunun da okçuluğa yönlendirmesinde etkisi oldu tabii. Klasik yaydaki ilk 3,5- 4 senede madalya alamadım. Ondan sonra makaralı yaya geçmeye karar verdim. Makaralı yaya geçtikten sonra derecelerim gelince mutlu olmaya başladık." dedi.

Avrupa Şampiyonası'nda elemelere seçilince heyecanlandığını ve başarılı atışlar yapamadığını dile getiren milli sporcu, birkaç günlük antrenmanın ardından çıktığı üçüncülük mücadelesinde bronz madalya kazandığını kaydetti.

Göksel Altıntaş, önümüzdeki ekim ayında Arjantin'de yapılacak 2017 Gençler- Kadetler Dünya Şampiyonası'na katılacağını vurgulayarak, "İnşallah Dünya Şampiyonası'nda da güzel bir derece yapacağım." diye konuştu.

Okçuluk sayesinde aşırı kilolarından kurtulduğunu belirten Göksel, üçüncü sınıftayken yaşına göre şişman olduğunu, 50 kiloya ulaştığını, attığı okları toplamak için sürekli 50 metre gide gele zayıfladığını dile getirdi.


- "Dünya Şampiyonası'nda altın madalya getirecek"

Okçuluk Milli Takımlar Teknik Direktörü Göktuğ Ergin, Göksel Altıntaş'a çok güvendiklerini, genç sporcunun daha büyük başarılara imza atacağına inandıklarını kaydetti.

Ergin, gençlere çok büyük yatırımlar yaptıklarını ve bunun her şeyden önemli olduğunu ifade eden Ergin, "Göksel Altıntaş bizi daha önce de madalyalarla sevindirmişti. Bu kez de Avrupa Şampiyonası'nda görevini en iyi şekilde yerine getirdi. Ümit ediyorum ki 2-10 Ekim tarihlerinde Arjantin'de yapılacak Gençler-Kadetler Dünya Şampiyonası'nda ülkemize altın madalya getirecektir." ifadesini kullandı.Yorumlar