'Bildiri'yi sahiplenen Çıray'dan geri adım

Emekli amirallerin yayınladığı bildiriyi sahiplenerek "altına imzamı atarım" diyen İyi Partili Aytun Çıray, tepkiler üzerine geri adım attı.

Google Haberlere Abone ol
'Bildiri'yi sahiplenen Çıray'dan geri adım

Emekli amirallerin bildirisi tepki çekince sahiplenenler de geri adım atmak zorunda kaldı. 104 emekli amiral, Kanal İstanbul ve Montrö tartışmalarını bahane ederek hükümeti hedef alan bir bildiri yayınlamış; “Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama riskiyle karşılaşabilecektir” gibi tehdit ve darbe imalarıyla dolu ifadeler kullanmıştı.

Emekli amirallerin, Türkiye’yi ayağa kaldıran bu açıklamasından kısa bir süre sonra sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çıray, “Bir tbp. teğmen olarak altına imzamı atıyorum. 103 amiralden Montrö ve Atatürk bildirisi” ifadesini kullanarak bildiriye açık destek vermişti.

Aytun Çıray, "gece yarısı" kısmına karşı çıktığını söylediği bildirgiyi gece yarısı ilk paylaşan isimler arasındaydi. Hatta ilk paylaşan milletvekili o olmuştu.

 

İYİ Partili Çıray, “Altına imzamı atıyorum” dediği bildiri konusunda gelen tepkiler üzerine geri adım attı. BBC Türkçe’ye konuşan Çıray, “Açıklanış üslubu olarak tasvip etmiyoruz. Gecenin bir saatinde yapılan böyle bir açıklama, milletimizin şuur altındaki darbe korkusunu tetikleyen bir açıklama olmuştur. Saat olarak, üslup olarak bunu eleştiriyoruz” dedi.

 

Yorumlar

sazan Böyle zevzek insanlar nasıl Mv. oluyor anlayamadım. Memlekette kaliteli insan mı kalmadı acaba meydan bunlara kalıyor.