Benzinden sonra motorine de indirim

Petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar nedeniyle akaryakıta indirimler devam ediyor. Benzine gelen indirimden sonra şimdi de motorine 27 kuruşluk indirim geldi.

Google Haberlere Abone ol

OPEC üyesi ülkeler arasındaki gerilim ve koronavirüs nedeniyle dünya genelinde hayatın durma noktasına gelmesiyle birlikte petrol fiyatları büyük bir dalgalanmayla 30 yıl önceki fiyatlara geriledi. Hal böyle olunca Türkiye'de de akaryakıt fiyatları düştü. Motorinin litre fiyatında, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 27 kuruş indirim yapılacak.

Benzine 3 kez art arda gelen indirimlerden sonra akaryakıtta yeni bir indirim daha var. Bu kez motorin fiyatında indirime gidilecek. Düşen petrol fiyatlarına paralel olarak motorinin litre fiyatı, 27 kuruş düşecek. İndirim, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

BENZİN MOTORİNDEN UCUZ OLDU

Ortalama motorin litre fiyatı Ankara'da 5.75 liradan 5.49'a; İstanbul'da 5.69 liradan 5.43'e; İzmir'de ise 5.76 liradan 5.50'ye düşecek. Ancak indirime rağmen motorin fiyatı, benzinden yüksek olmaya devam edecek. Benzinin litresi İstanbul'da 5.35, İzmir'de 5.45, Ankara'da 5.44 liradan satılıyor.

Yorumlar