Benzinde 32 kuruşluk indirimden sonra rekor zam

Son Dakika: Benzinin litre fiyatında 37 kuruş birden zam yapıldı.

Google Haberlere Abone ol
Benzinde 32 kuruşluk indirimden sonra rekor zam

Dolar ve eurodaki hareketlilikten sonra akaryakıtta da beklenen zamlar geldi. Özellikle benzin fiyatına yapılan zammın oranı duyanları şaşırttı. 9 gün önce benzine yapılan 32 kuruşluk indirimden sonra bu kez 37 kuruş biden zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 37 kuruş zam geldi. Söz konusu fiyat artışı pompaya yansıyacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, benzine 37 kuruş zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak zam pompa fiyatlarına yansıyacak.

Zammın ardından İstabul'da 6,62'den satılan benzinin litresi 6,99 liraya çıkacak. Benzinin litresi Ankara'da 6,72'den 7,09'a, İzmir'de ise 6,73'ten 7,10'a yükselecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Kaynak: AA

 

Yorumlar