Belediye Başkanı Saraoğlu’nun, Kurban Bayramı kutlama mesajı

Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.Belediye Başkan Dr. Mehmed Ali Saraoğlu mesajında; bayramların, insanlar arasındaki kardeşlik, sevgi ve saygının perçinlendiği, akraba ve büyüklerin...

Google Haberlere Abone ol

Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Belediye Başkan Dr. Mehmed Ali Saraoğlu mesajında; bayramların, insanlar arasındaki kardeşlik, sevgi ve saygının perçinlendiği, akraba ve büyüklerin ziyaret edilip, birbirleriyle olan dargınlıkları unutarak barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günler olduğuna vurgu yaptı.

Saraoğlu, ”Bu nedenledir ki bayramlarımız, gelecek nesillere aktarılması gereken en önemli kültürel miraslarımızdan biridir. Kurban ibadeti, bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşmasını simgelerken, diğer yandan toplumda kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesine, sevgi ve dostluğun yaygınlaşmasına zemin hazırlayarak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirir. Bu duygular içerisinde hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyor, en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.(EFE)

Yorumlar