Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan kararla, Ramazan Bayramı'nda Marmaray ve Başkentray başta olmak üzere köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. Ancak sokağa çıkma yasağı olduğu için birçok vatandaş bu imkandan faydalanamayacak.

Google Haberlere Abone ol

Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması bulunmayanlar için beklenen müjde Cumhurbaşkanlığından geldi. Ramazan Bayramı boyunca köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.

27 Mayıs Çarşamba saat 07.00'ye kadar geçişlerde ücret ödenmeyecek. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla, 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü saat 00.00'dan (Cuma gününü Cumartesi gününe bağlayan gece) başlayarak, 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü saat 07.00'ye kadar, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerden ücret alınmayacak.

Yap-işlet-devret projeleri ise kapsam dışı olacak. 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü saat 00.00'dan (Cuma gününü Cumartesi gününe bağlayan gece) başlayarak, 26 Mayıs Salı günü saat 24.00'e kadar, Başkentray ve Marmaray seferleri de ücretsiz olacak. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

YAVUZ SULTAN SELİM VE OSMAN GAZİ KÖPRÜLERİ ÜCRETSİZ Mİ?

Yavuz Sultan Selim ve Osman Gazi Köprüleri, Ramazan Bayramında ücretsiz olan köprüler kapsamında değil. Bu iki köprünün işletmesi özel şirketlerde olduğu için hükümet tarafından bir karar alınamıyor.

Yorumlar