Bayram öncesi derin donduruculara talep arttı

Kurban Bayramı öncesinde derin dondurucu ve benzeri mutfak araç gereçlerine taleplerde patlama yaşanıyor.

Google Haberlere Abone ol

Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala hazırlıklar tamamlanmaya başladı. Trendyol'un mutfak grubundaki ürünler yoğun talep görürken kıyma makinesi satışları yüzde 268, derin dondurucu satışları yüzde 169 arttı. Trendyol’un satış verilerine göre servis ve sunum ürünleri, pratik mutfak gereçleri, kavanoz ve saklama kapları da sepetlerde en çok yer alan ürünler oldu.

Türkiye’nin Trendyol’u, Kurban Bayramı için ihtiyaç duyulan tüm ürünleri uygun fiyat, milyonlarca ürün ve geniş marka çeşitliliği ile müşterilerine sunuyor. Bayram hazırlıklarını Trendyol’dan sürdürenler mutfak grubundaki ürünlerin satışlarını katladı.

Trendyol'un verilerine göre bayram öncesi dönemde en çok tercih edilen ürünler yemek takımları, servis ve sunum ürünleri, pratik mutfak gereçleri, kavanoz ve saklama kapları, tepsiler, tavalar, derin dondurucu ve kıyma makineleri oldu.

Kıymasını evde kendisi hazırlamak isteyenler kıyma çekme makinelerine talebi artırdı. Kıyma çekme makinelerinin satışı geçen yıla göre yüzde 268 artış gösterdi. Aynı dönemde tava ve tencerelere yüzde 128, sofra grubunun önemli ürünlerinden yemek takımlarına yüzde 260 daha fazla talep geldi.

Saklama çözümleri öne çıktı

Yiyecekleri uzun süre taze bir şekilde saklayan derin dondurucuların yanı sıra kolay muhafaza etmeye yarayan buzdolabı poşetleri ve kilitli poşetlerin satışlarında da ciddi artış yaşandı. Derin dondurucuların satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 169 arttı.

Bayramlıkların vazgeçilmezi elbise ve polo yaka t-shirt

Bayramlık kıyafetler de sepetlerin değişmeyen ürünleri arasında yer aldı. Kadınlar bayram için en çok elbise, bluz ve etek tercih ederken, erkekler t-shirt, sneaker, polo yaka t-shirt, gömlekleri sepetine ekledi. Kadın ve erkeklerin aksesuar tercihleri ise güneş gözlüğü ve saatten yana oldu.

Kaynak: Son Haberler

Yorumlar