Başsavcılıktan 'Gülay Uygun' açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülay Uygun'un ölümüyle ilgili ilk araştırmaların sonuçlarını paylaştı. Açıklamada, ilk bulgulara göre el svapları sadece Gülay Uygun'da barut izine rastlandığı belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Gülay Uygun'un ölümüne ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada "Kriminal incelemede sadece Gülay Uygun'un el svaplarında atış artığına rastlanılmıştır" denildi. Başsavcılığın açıklaması, "Barut izi bulunması intihar ettiği anlamına geliyor mu?" sorularına neden oldu. 

21 yaşındaki Aleyna Çakır'ın ölümünün ardından hakkında soruşturma başlatılan Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun boş bir arazide ölü bulunmuştu. 

Çakır gibi Sosyal Hizmetler yurdunda kalan kızların Gülay Uygun tarafından gece yaşamına yönlendirildiği iddiası üzerine Bakanlık soruşturma başlatmıştı.

Bakanlık soruşturmasının ardından Gülay Uygun, başına tek el silahla ateş edilmiş halde ölü bulunmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili, Gülay Uygun'un ölümüne ilişkin açıklama yaptı.

''Soruşturma kapsamında bugüne kadar 20 şahsın asayiş şube müdürlüğü görevlilerince, 2 şahsın da Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadeleri alınmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca tespit edilen bulgular ışığında soruşturma her türlü ihtimal dikkate alınarak hassasiyetle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir. Cumhuriyet Başsavcılığımızca olay yerinde ölü muayene ve keşif işlemleri icra edilmiş, olay yerinde ölene ait cep telefonu ile bir adet tabanca, boş kovan ve altı adet fişek bulunarak muhafaza altına alınmış, ölen şahıs ile cesede ulaşan dokuz kişinin el svapları aldırılmıştır. Kriminal inceleme neticesinde sadece Gülay Uygun'un el svaplarında atış artığına rastlanılmıştır'

 

Yorumlar