Başkan Fatih Çalışkan’ın Kurban Bayramı Mesajı

Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.Başkan Fatih Çalışkan, mesajında, bayramların sevincin, mutluluğun, yakınlaşma ve dayanışmanın hoşgörü ve kardeşlik bağlarının...

Google Haberlere Abone ol

Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Fatih Çalışkan, mesajında, bayramların sevincin, mutluluğun, yakınlaşma ve dayanışmanın hoşgörü ve kardeşlik bağlarının en üst düzeyde yaşandığı müstesna günler olduğunu söyledi.

Çalışkan,” Birlik, beraberlik ve toplumsal yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı, duygu ve sevinçlerin paylaşıldığı Kurban Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı ifade etmektedir. Kurban ibadeti, kişiye gerektiğinde malını ve canını Allah yolunda feda edebilme bilincini aşılar. Servetini ihtiyaç sahipleriyle paylaşma alışkanlığı kazandırır. İnsanların birbirleriyle kaynaşmalarına, birbirlerini sevip saymalarına ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmelerine vesile olur. Bu vesileyle Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kılarsak inanıyorum ki daha güzel günlere ulaşacağız. Bu duygular içerisinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramının ülkemize birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, başta Hisarcık’lı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramı tebrik ederim” dedi.(MA-EFE)

Yorumlar