Başbakan Yıldırım, mevkidaşlarına "Avrasya Tüneli"ni gezdirdi

- Yıldırım, Slovenya Başbakanı Miro Cerar, Estonya Başbakanı Jüri Ratas ve Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic'le, Avrasya Tüneli İşletme ve Bakım Binası'nı gezdirdi

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, Slovenya, Sırbistan ve Estonya başbakanlarına Avrasya Tüneli İşletme ve Bakım Binası'nı gezdirdi.

Yıldırım, Avrupa Basketbol Şampiyonası Final Maçını izlemek için İstanbul'a gelen Slovenya Başbakanı Miro Cerar, Estonya Başbakanı Jüri Ratas ve Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic onuruna Başbakanlık Vahdettin Köşkü'nde verdiği akşam yemeğinin ardından, mevkidaşlarıyla köşkten ayrıldı.

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın Slovenya ile Sırbistan arasında Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacak olan final maçı için Avrasya Tüneli'ni kullanan Başbakan Yıldırım ve konuk mevkidaşları, Avrasya Tüneli İşletme ve Bakım Binası'na geldi. Burada Yıldırım, konuk mevkidaşlarına tünel kontrol merkezi ve Avrasya Tüneli Müzesi'ni gezdirdi. Başbakan Yıldırım, mevkidaşlarına Avrasya Tüneli işletim sistemi hakkında bilgiler de verdi.

Başbakan Yıldırım ve konuk başbakanlar, daha sonra Sinan Erdem Spor Salonu'na geçti.

Yorumlar