Başak Şengül kimdir, kaç yaşında, evli mi, eşi kim?

CNN Türk Akıl Çemberi programını sunan Başak Şengül evli mi, sorusu programı izleyen seyircilerin sık sık sorduğu bir sorudur. Peki, Başak Şengül kimdir, nerelidir, kaç yaşında, evli mi, eşi kimdir?

Google Haberlere Abone ol

CNN Türk sunucularından Başak Şengül kimdir, nerelidir, kaç yaşında, evli mi, eşi kimdir, ne zaman evlendi veya evlendi mi? 

Akıl Çemberi isimli programı sunan Başak Şengül, programı izleyen bazı seyirciler tarafından, "Başak Şengül evli mi?" sorusunu soruyor. 

Peki, ünlü sunucu Şengül evli midir? İşte cevabı: 

Öncelikle Başak Şengül biyografisi konusunda biraz bilgi verelim.

Başak Şengül 1979 yılında Kütahya'da dünyaya geldi. Yani 41 yaşındadır. İlkokul 2. Sınıfa kadar Kütahya'da eğtim gördü, daha sonra ailesiyle birlikte taşındığı İstanbul'da eğitim hayatını sürdürdü.

İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini İstanbul'da tamamladı. 

Liseyi Pertevniyal Lisesinde tamalayan Başak Şengül, üniversiteyi ise aynı ilçede yer alan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı.

Televizyonculuk hayatına henüz lisedeyken atıldı. 

Şengül, meslek seçimi konusunda, bir röportajı esnasında şunları söylemişti: 

Hep meraklı bir çocuk oldum. Sağda solda kıyıda köşede ne varsa karıştırıp öğrenmek isterdim. Haberci olabileceğimin sinyallerini vermişim galiba... 

 

2000 yılında stajyer olarak girdiği CNN Türk'te üniversite hayatı boyunca da devam etti. 

CNN Türk'te staja başlama hikayesini ise yine bir söyleşisi esnasında şöyle anlatmıştı: 

O dönemde 2000'lerin başında haber kanalları da Türkiye'de yeni yeni güç kazanıyordu. Daha okul bitmeden 3. sınıftayken "En iyi başlama vuruşu nerede yapılır?" dedim kendi kendime ve CNN TÜRK'ün kapısını çaldım. O dönem Lütfiye Pekcan haber müdürüydü ve üniversitemize konuşmacı olarak gelmişti. Sadece ismini biliyordum ve Lütfiye Hanım'ı tanımadan randevu filan da almadan o zaman kanalın bulunduğu Hürriyet binasına gittim; danışmaya dedim ki "Ben Lütfiye Pekcan ile görüşmek istiyorum." Danışmadan aradılar Lütfiye Hanım'ı; kendimi tanıttım; haberci olmak istediğimi anlattım; staj yapmak istediğimi söyledim. O da "Gel bir ay yap stajını" dedi. Sonra arşivden rejiye kaset taşıyarak başladım. Dönemin istihbarat şefi Cafer Özilhan beni haberlere göndermeye başladı. Hem okul hem iş birlikte yürüdü. Okuldan mezun olduğumdaysa haber koordinatörümüz Çiğdem Anad işe alındığım müjdesini verdi.

 

Mezuniyetinden sonra aynı kanalda muhabir olarak devam etti. 

Yaklaşık 6 yıllık bir muhabirlik döneminden sonra ekran karşısına geçerek program sunmaya başladı. 

İlk olarak Gece Görüşü isimli proramı sunan Başak Şengül, aha sonra Farkında Mısınız? programınısunmaya başladı. Aynı zamanda programın yapımcılığını da üstlenerek yeni bir alana yelken açtı. 

2009 yılında uzun yıllardır çalıştığı kanaldan ayrılarak Habertürk kanalında haber sunucusu olarak göreve başladı. Ancak buradaki serüveni uzun sürmedi, yuvaya bir yıl geçmeden geri döndü. 

Başak Şengül şimdilerde CNN Türk kanalında "Akıl Çemberi" programını sunuyor. 

Gelelim asıl soruya: Başak Şengül evli mi?

Başak Şengül henüz evlenmiş değildir. Şengül, bir röportajında "evli misiniz?" sorusuna, "Evli değilim. Fallarda hep 3 vakte kadar diyor. (Gülüyor)" şeklinde cevap vermişti.

Yorumlar