Balsu Gıda neden halka arz başvurusunu çekti?

Balsu Gıda neden halka arz başvurusunu çekti, Borsa İstanbul'da yer almaktan neden vazgeçti?

Google Haberlere Abone ol

Balsu Gıda neden halka arz başvurusunu çekti, Borsa İstanbul'da yer almaktan neden vazgeçti, ne oldu soruları iş dünyasında ve meraklı yatırımcılar tarafından soruluyor. 

Son olarak Balsu Gıda Halka Arz haberleriyle gündeme gelmişti. Ancak şirketten yapılan son dakika açıklamasına göre halk arz başvurusu geri çekildi.

Haliyle yatırımcılar da nedenini merak ediyor. 

Şirketten yapılan açıklama şu şekilde: 

Dünya fındık endüstrisinin en büyük ihracatçılarından ve en büyük kuruluşlarından biri olan Balsu Gıda, halka arz başvurusunu Sermaye Piyasası Kurulu’ndan geri çekti.

Balsu Gıda Yetkililerince yapılan açıklamada, “Halka Arz başvuru kararımızdan bu yana yurdumuzda ve dünyada yaşanan finansal gelişmeler nedeniyle, Yönetim Kurulumuz, halka arz başvurusunun şimdilik geri çekilmesi yönünde karar almıştır, kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadeleri yer aldı.

BALSU GIDA YÖNETİM KURULU

Balsu Gıda kimin, sahibi kimdir?

Balsu Gıda 1978 yılında Almanya'nın Münih kentinde kuruldu. Şirket Türkiye'den dünyanın farklı ülkelerine fındık ihracatı gerçekleştiriyor. Şirketin Asya, Avrupa, ABD gibi kıtalarda merkezleri bulunuyor. Ana merkezi ise İstanbul Beykoz'da yer alıyor.

Balsu Gıda'nın yönetim kurulu şöyle:

Balsu Gıda neden halka arz başvurusunu çekti?
Balsu Gıda neden halka arz başvurusunu çekti?

 


 

Yorumlar