Bakanlık gıdada hile yapan 69 firmayı ifşa etti

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada hile yapan firmaları ifşa etmeye devam ediyor. Bakanlık bu kapsamda taklit ve tağşiş yapan firmaları ve hile yapılan ürünlerin listesini paylaştı.

Bakanlık gıdada hile yapan 69 firmayı ifşa etti - Sayfa 1

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada hile yapan firmaları ifşa etmeye devam ediyor. Bakanlık bu kapsamda taklit ve tağşiş yapılan ürünlerin listesini paylaştı. Bal, çikolata, toz biber, enerji içeceği, et ve tavuk ürünleri, süt ve süt ürünleri, zeytinyağı ve bitkisel gıda takviyeleri gibi birçok üründe hile yapıldı.

Bakanlık gıdada hile yapan 69 firmayı ifşa etti - Sayfa 2

FİRMALARIN TÜM BİLGİLERİ DUYURULDU
Bakanlığın yayınladığı listede laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Bakanlık gıdada hile yapan 69 firmayı ifşa etti - Sayfa 3

69 FİRMANIN 136 ÜRÜNÜNDE HİLE TESPİT EDİLDİ
69 firmaya ait 136 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edildi. 2012 yılından bu yana 1551 firmaya ait 3492 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı da belirtildi.