Bakan Tekin'den "gölge bakan"a randevu yok

Milli Eğitim Bakanı Tekin, CHP'nin "gölge bakan" olarak isimlendirdiği isimlerin vesayeti andırdığını belirterek randevu vermeyeceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Bakan Tekin'den "gölge bakan"a randevu yok

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "gölge bakan" kavramının vesayeti anımsattığını söyledi. Tekin, bu ünvanla randevu isteyen kişilere randevu vermeyeceğini belirterek, "Böyle bir ünvanla randevu isteyen kişilere randevu vermem. Benim için CHP milletvekili olması yeterli." dedi.

GAZETEYE VERİLEN DEMEÇLER

Milliyet gazetesine konuşan Bakan Tekin, "gölge bakan" kavramı hakkında görüşlerini paylaştı. Tekin, bu tür ünvanların vesayet rejimini hatırlattığını ve bu nedenle bu ünvanla randevu isteyen kişilere randevu vermeyeceğini ifade etti. Bununla birlikte, CHP milletvekilleriyle görüşmeye açık olduğunu belirtti.

HUKUKİ DÜZENLEMELERİN YARGIYA TAŞINMASI

Bakan Tekin, CHP'nin Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'ni yargıya taşıyacağı açıklamasını da değerlendirdi. Düzenlemelerin yargıya taşınmasından rahatsız olmadığını belirten Tekin, "Bu artık siyasi bir propaganda malzemesi haline dönüştü, ondan rahatsız oldum." diye konuştu.

SİYASİ PROPAGANDA VE YARGI SÜRECİ

Bakan Tekin, düzenlemelerin yargıya taşınmasının doğal bir süreç olduğunu, ancak bu durumun siyasi bir propaganda malzemesi olarak kullanılmasından rahatsızlık duyduğunu ifade etti. Tekin, yargıya başvurmanın herkesin hakkı olduğunu, ancak bu hakkın siyasi amaçlarla kullanılmasının doğru olmadığını belirtti.

CHP'NİN YAKLAŞIMINA ELEŞTİRİ

Bakan Tekin, CHP'nin düzenlemeleri yargıya taşıma konusundaki tutumunu eleştirerek, bunun siyasi bir strateji olarak kullanılmasının eğitim politikalarına zarar verdiğini söyledi. Tekin, eğitimde yapılacak reformların siyasi çekişmelerden uzak bir şekilde ele alınması gerektiğini vurguladı.

Yorumlar