Bakan Selçuktan açıklama: Ben de onaylamıyorum

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, EBA TV'de yayınlanan tartışmalı görüntüler hakkında, "Ben onaylamıyorum" açıklamasında bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV üzerinden yayınlanan ve sosyal medyada tepki çeken görüntülere dair açıklamada bulundu.

Selçuk, "Görüntüleri ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum" dedi.

Selçuk'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte, üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam. 

NE OLMUŞTU?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA TV üzerinden başlattığı uzaktan eğitim derslerinin birinde tarih konusunda Adnan Menderes'in idamı ve 27 Mayıs darbesi animasyonlarla anlatılmıştı. Görüntüler sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. 

İşte o görüntülerden bir kare:

BAKAN SELÇUK SORULARI CEVAPLANDIRDI

 

Detaylar Geliyor...

Yorumlar