Bakan Selçuk yüz yüze eğitimin detaylarını açıklıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin detaylarını açıklıyor.

Google Haberlere Abone ol

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüz eğitimin detaylarıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk okula öğrenci gönderilmesi konusunda inisiyatifin anne-babalarda olduğunu söyledi. Öğrenciler okula gitmek zorunda değil ancak yüz yüze eğitime devam etmeleri zorunludur. Okullar haftada sadece iki gün eğitim verecek. Sınıflar gruplara ayrılarak sınıf mevcudu düşürülecek. Okulda kalış süreleri de kısaltılacak. Bakan Selçuk okullarda ücretsiz maske dağıtımının da yapılacağını sözlerine ekledi. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime aşamalı geçişte alınan yeni kararlara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bakan Selçuk, yaptığı konuşmada, "Yüz yüze eğitimdeki ilk aşamada süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz, iyi sonuçlar aldığımız için ikinci aşamaya geçmeye hazırız. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar. 12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 500 bin tablet bilgisayar dağıtımına ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

"İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik. Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek, okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak." 

Cumartesi günü de eğitim olabileceğini belirten Selçuk, "Bu tamamen okullarımızın ihtiyaçları ile ilgili bir konu. Okulların ihtiyacına göre esneklik sağlanabilir ancak bunun niye ihtiyaç olduğunun somutlaşması lazım." diye konuştu.

Yorumlar