Bakan Kılıç'tan "Adana'da salon krizi" haberine tepki

- Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "(CHP Antalya Milletvekili Baykal'a Adana'da salon verilmediği iddiası) Adana CHP İl Başkanı, Sayın Deniz Baykal için Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğünden bir talepte bulunmuş. Ne zaman için biliyor musunuz? 11 Nisan için. Bugün ayın kaçındayız? 30 Mart'ta" - "İşte 'Falanca günden beri bekliyoruz. Bizim salon talebimize cevap vermediler. Onun için 8 Nisan'da planladığımız toplantımızı o gün karnaval olduğu için 7 Nisan'a aldık. Halk pazarında yapacağız' diyor. Ya ben bu açıklamanın neresinden tutayım" - "Peki diyorsun ki, 'Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü bize salon vermedi'. Mübarek senin talebin 11 Nisan'dır. Doğru olun, dürüst olalım. Samsun'a geldi, verdik salonu. Ne oldu? Değiştirdiler. Konya'da da bir talepleri oldu, ona da olumlu cevap verdik. Ne oldu? Onu da kullanmadılar"

Google Haberlere Abone ol
Bakan Kılıç'tan "Adana'da salon krizi" haberine tepki

SAMSUN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a Adana'da yapacağı toplantı için salon verilmediği iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bakan Kılıç, Atakum ilçesindeki bir kafede partililerle yaptığı toplantıda, basının önemli olduğunu ancak haberleri doğru yapması gerektiğini söyledi.

Haberin objektif yapılması gerektiğini vurgulayan Kılıç, bir iddia ortaya atılırsa basın kurallarına göre hakkında iddia ortaya atılan kuruma da sorulması gerektiğine dikkati çekti.

Toplantıya gelirken bir haber okuduğunu belirten Kılıç, şöyle devam etti:

"Aslında benim o kadar ciddiye almamam gerekiyor ama ağrıma gitti. Adana CHP İl Başkanı, Sayın Deniz Baykal için Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğünden bir talepte bulunmuş. Ne zaman için biliyor musunuz? 11 Nisan için. Bugün ayın kaçındayız? 30 Mart'ta. İşte 'Falanca günden beri bekliyoruz. Bizim salon talebimize cevap vermediler. Onun için 8 Nisan'da planladığımız toplantımızı o gün karnaval olduğu için 7 Nisan'a aldık. Halk pazarında yapacağız' diyor. Ya ben bu açıklamanın neresinden tutayım. '8'inde bir şey var' diyorsun, sonra çıktı ortaya Sayın Cumhurbaşkanımızın mitingini bahane ederek 7'sinde nereye alıyorsun toplantıyı? Bir salona değil, halk pazarına. Niye? Hazır kalabalığa gidecek. Peki diyorsun ki, 'Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü bize salon vermedi'. Mübarek senin talebin 11 Nisan'dır. Doğru olun, dürüst olalım. Samsun'a geldi, verdik salonu. Ne oldu? Değiştirdiler. Konya'da da bir talepleri oldu, ona da olumlu cevap verdik. Ne oldu? Onu da kullanmadılar. Başka illerde verdik, onu kullandılar. Siz bizi başkalarıyla karıştırmayın, bundan ekmek çıkmaz."

Haberi yapan ajansı eleştiren Bakan Kılıç, "Doğan Haber Ajansına da bir çift lafım var. Bir iki değil yaptıkları. Eğer bir iddia varsa gideceksin, o iddiayı ortaya atana sorduğun gibi iddia edilene de soracaksın. Açık açık söylüyorum. Gideceksin bu konuyla alakalı Adana İl Müdürlüğüne soracaksın. 'Sizde böyle bir talep var mı?' Eğer sormuyorsan yaptığın haber yalan. Hadi bakalım şimdi görelim. Yeter ya, bir değil, iki değil, üç değil. Yapacaksak bu işi dürüst yapacağız." ifadesini kullandı.


Yorumlar