Bakan Bak'tan Sümeyye Boyacı'ya kutlama

İSTANBUL (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Brezilya'da düzenlenen Paralimpik Yüzme Dünya Serisi'nde, açık kategori 50 metre sırtüstü yarışında şampiyon olan milli yüzücü Sümeyye Boyacı'yı kutladı. Bakan Bak,...

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Brezilya'da düzenlenen Paralimpik Yüzme Dünya Serisi'nde, açık kategori 50 metre sırtüstü yarışında şampiyon olan milli yüzücü Sümeyye Boyacı'yı kutladı.

Bakan Bak, yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Brezilya'da ülkemizi başarıyla temsil ederek şampiyon olan Sümeyye Boyacı'yı kutluyorum. Yüzme branşında elde edilen bu değerli derece, bizlere büyük bir gurur ve mutluluk yaşattı. Uluslararası arenada ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak göğsümüzü kabartan milli sporcumuzun, başarılarının gelecek organizasyonlarda da devam edeceğine inanıyorum."

14 yaşındaki milli sporcu, 26-28 Nisan'da düzenlenen şampiyonada açık kategoride, 50 metre sırtüstü mücadelesinde 45,92'lik derecesiyle şampiyon olurken 50 metre kelebek stilde bronz madalya kazanma başarısı gösterdi. Sümeyye, S5 kategorisinde de çeşitli branşlarda 2 altın, birer gümüş ve bronz madalya kazanmıştı.

Yorumlar