Bakan Albayrak'tan fırsatçılara sert uyarı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Dijital Tarım Pazarı”nın tanıtımında, fırsatçılara çok sert uyarılarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Bakan Albayrak'tan fırsatçılara sert uyarı

'Dijital Tarım Pazarı' lansmanında online toplantıya katılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, fırsatçılara sert uyarılarda bulundu.

Bakan Albayrak'ın konuşmasından satır başları:

*  Ekim dönemini kaçırmamak için tüm tedbirlerimizi aldık. Üreticilerimize pancardan sonra buğday arpa ve mısır için de destek ve 4 milyon hektar alanda üretime  stratejik katkı sağlayacak model de devreye girdi. Bunun yanında üretim tarafındaki planlamamızın ötesindeki stokçulara imkan vermeyeceğimizi ifade ediyoruz.  

* Özellikle son birkaç aydır, özellikle bu ekip yine devrede. Fırsatçılara söylüyorum, normalleşme sürecinin başlamasıyla Bakanlığım adına çok daha sert ve net tedbirler alacağız. Çünkü böyle bir dönemde bile yine aynı fırsatçılığı yapanlar gerek stoklama gerek fiyatlar noktasında bu defa bunlara çok sert süreç oluşturacağız. 

* Dijital Tarım Pazarı'nı da en başta ifade ettiğimiz tarladan sofraya kurmak istediğimiz sağlıklı ve şeffaf zincir açısından hem de üreticilerimize sunduğu imkan açısından önemli görüyoruz. Bu açıdan Tarım Bakanlığımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımızı kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. 

 

Yorumlar