Bakan Albayrak'tan 'Kurban Bayramı Tatili' açıklaması

Bakan Albayrak, 'Kurban Bayramı tatili' ve 2019 yılı enflasyon rakamlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Albayrak, 2019 yılı enflasyon rakamının yüzde 15'in altına düşeceğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Kurban Bayramı tatili' ve 2019 yılı enflasyon rakamlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak, 2019 yılı enflasyon rakamının yüzde 15'in altına düşeceğini söyledi.

Albayrak, Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasından yana olmadığını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gündeme ilişkin değerlendirmelere bulundu.

Bakan Albayrak, "Türkiye son 1 yılda çok güçlü bir politika başarısı ortaya koydu, reform niteliğinde bir yılı geride bıraktı." dedi.

Albayrak, "Önümüzdeki dönemde Türkiye'de faizlerde düşüş trendi olacağını göreceğiz. Kamu bankalarında bunu daha kısa sürede izleyeceğiz." ifadesini kullandı.

"Ekonomi çok daha pozitif döneme girecek"

Enflasyonu yıl sonunda YEP'teki hedefin altında kapatacaklarını ifade eden Albayrak, "Ekonomi yılın ikinci yarısında çok daha pozitif döneme girecek." diye konuştu.

"Türkiye'ye güvenen yatırımcı kazandı"

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Mayıstan bu yana 10 milyar dolardan fazla yabancı yatırımcı girişi var. Türkiye'ye güvenen yatırımcı kazandı." ifadelerini kullandı.

"Türkiye ekonomisi bu yıl pozitif büyüyecek"

Albayrak, Türkiye ekonomisinin bu yıl pozitif büyüyeceğini ve yıl sonu hedefine yakınsayacak bir büyüme beklediğini belirtti.

Konut sektörünü yakından takip ettiklerini sözlerine ekleyen Albayrak, "Bugün itibarıyla sıkıntı oluşturan bir resim olduğunu düşünmüyorum." dedi.

Yorumlar