Bahadır Erdem kimdir? Bahadır Erdem nerelidir, kaç yaşında?

Bahadır Erdem kimdir? Bahadır Erdem nerelidir, kaç yaşında? İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor?

Google Haberlere Abone ol
Bahadır Erdem kimdir? Bahadır Erdem nerelidir?

Bahadır Erdem kimdir? Bahadır Erdem nerelidir, kaç yaşında? İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem kimdir? İşte Bahadır Erdem biyografisi:

Bahadır Erdem, İyi Parti'de patlak veren tartışmaların hedefindeki son isim oldu. Çünkü parti içinden dışlanan isimler arasında yer alan Ümit Özdağ'ın bu kez Bahadır Erdem'i hedefine oturttu. Özdağ, Erdem'in daha önce Leyla Zana'yı savunan Twitter mesajını sosyal medya hesabından paylaşarak İyi Parti içindeki durumu özetlemeye çalıştı. Bu nedenle bBahadır Erdem gündeme geldi. Peki, Bahadır Erdem kimdir, İşte Erdem biyografisi:

BAHADIR ERDEM KİMDİR?

Bahadır Erdem 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1992 yılında yayınladığı teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü’nden Yüksek Lisans Derecesini, 1998 yılında yazdığı doktora teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü’nden Doktora unvanını almıştır.

Bahadır Erdem kimdir? Bahadır Erdem nerelidir, kaç yaşında?
Bahadır Erdem kimdir? Bahadır Erdem nerelidir, kaç yaşında?

 

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Devletler Özel Hukuku Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent, 2004 yılında da aynı Anabilim Dalına Doçent ve 2009 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalına Profesör kadrosuyla atanmıştır. 27.11.2007 tarihli ve 5718 sayılı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun’un, tüm hazırlık çalışmalarında bulunmuş ve Adalet Bakanlığı Komisyonu Üyesi Kanun’un kabul edilmesine kadar aktif görev yapmıştır.

Prof. Dr. B. Bahadır Erdem 2004–2010 yıllarında Türkiye’deki üniversiteleri temsilen Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür. Profesör Erdem, Özel Hukukun Uyumlaştırılmasına İlişkin Uluslararası Enstitü’nün (UNIDROIT) Yönetim Konseyine seçilen Türkiye’nin ilk resmi üyesidir. Prof. Erdem, hâlihazırda Aile Hukuku Derneği’nin başkanlık görevini yürütmektedir. Erdem, aynı zamanda Türk Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesi olup, Melek Yatırımcılar Derneği yönetim kurulu üyeliğini de sürdürmektedir.

Prof.Erdem aynı zamanda uzmanlık alanına giren konularda avukatlık, milli ve milletlerarası tahkim alanında hakemlik, arabuluculuk, danışmanlık ve bilirkişilik de yapmaktadır. Prof. Erdem, birçok ICC tahkim mahkemesinde hakemlik yapmış ve yapmaktadır.

Şu anda İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel İdare Kurulu Üyesi'dir.

Bahar Erdem, FETÖ'ye destek vermekle de suçlanıyor. Özellikle 2015 yılında meydana gelen darbe girişimi esnasında ve öncesinde attığı bazı Twitter mesajları, Erdem hakkında tartışmalara neden oluyor. Erdem'in 15 Temmuz akşamında CNNTürk'teki programdan ayrıldıktan sonra doğruca evine giderken, takipçilerine de evde kalmaları çağrısında bulunduğu ortaya çıktı. Öncesinde de FETÖ lideriyle ilgili attığı bazı mesajlar, kimileri tarafından örgüte destek olarak yorumlanıyor.

İşte o mesajlardan bazıları:

Yorumlar