Aylin Sözer cinayetinin yeni detayları geldi

Maltepe'de akademisyen Aylin Sözer'i öldüren Kemal Ayyıldız, "Canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmek" suçundan tutuklandı. Evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenilen katil zanlısı ifadesinde, Sözer ile yılbaşı konusunda anlaşamadıkları için tartıştıklarını sonrasında onu öldürdüğünü söyledi.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul'un Maltepe ilçesinde sevgilisi tarafından öldürülen Aylin Sözer cinayetiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Polisteki ifadesiyle ilgili detaylar yavaş yavaş ortaya çıkan katil zanlısının evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi. Zanlının ifadesinde, Aylin Sözer ile yılbaşı gecesinin nasıl geçirileceği konusunda tartıştıklarını bu nedenle onu öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

İstanbul'da özel bir üniversitesinde görev yapan öğretim görevlisi Aylin Sözer'in katil zanlısı Kemal Ayyıldız'nin emniyete verdiği ifadenin detaylarına ulaşıldı. Ayyıldız, olay günü uyuşturucu kullandığını, Sözer'i kıskançlık yüzünden öldürdüğünü söyledi. Ayyıldız'nin olay sonrası Sözer'in hesabından 260 bin liraya kardeşine EFT yapmaya çalıştığı da tespit edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince sorguya alınan Kemal Ayyıldız, cinayeti itiraf ederek tüm detayları anlattı. İlk olarak 2009 yılında internet üzerindeki bir arkadaşlık sitesinde tanıştıklarını söyleyen zanlı, o dönemde Aylin Sözer'in dil eğitimi için Amerika'da olduğunu, ilk görüşmelerini 2011 yılında Sözer Türkiye'ye döndüğünde gerçekleştirdiklerini söyledi. 2011 yılında bir süre görüştüklerini daha sonra ayrıldıklarını, 2014 ve 2018 yıllarında aralıklarla görüşmeye devam ettiklerini son olarak geçtiğimiz kasım ayında tekrar görüştüklerini belirtti. Aylin Sözer'in de geçtiğimiz ocak ayında boşandığı ve bir çocuğunun olduğu öğrenildi.

Aynı zamanda evli ve üç çocuk babası olduğu, eşinin bir süre önce şehir dışına tayini çıktığı öğrenilen zanlı, kasım ayından bu yana tekrar görüşmeye başladıkları Aylin Sözer'in evine dün sabah 09.00 sıralarında tekrar gidip Sözer'e bu yılbaşını çocuklarıyla geçireceğini söylediğini ifade etti. Sözer'in ise ise bunu kabul etmeyerek "Çocuklarına değil karına gideceksin" deyince tartışmaya başladıklarını iddia etti. Yine zanlının iddiasına göre, tartışma sırasında Sözer, eline geçirdiği bıçakla kendisine saldırmak isteyince katin zanlısı Kemal Ayyıldız, elindeki bıçağı alarak boğazına önce ince bir kesik attı ardından da boğazını derin bir şekilde kesti.

Katil zanlısı daha sonra, Aylin Sözer'in cep telefonundan Sözer'in asistanına onun ağzından bir mesaj attı. Mesajda "Sana EFT yapacağım. Sen de bu EFT'yi nakite çevirip o parayı kuryeyle bana geri getireceksin" demesi üzerine asistanı durumdan şüphelenerek Sözer ile aynı binada yaşayan ablasına haber verdi. Ablası da kardeşinin evine giderek zilini çaldı ancak cevap veren olmayınca şüphelenerek durumu polise bildirdi. Kemal Ayyıldız asistandan umduğu yanıtı alamayınca bu kez erkek kardeşinin hesabına 260 bin TL göndermek istedi. Meblağın yüksek olduğunu gören banka teyit etmek için kendisini aradı ve karşıda hesap sahibi Sözer'in sesini duyamayınca transfer gerçekleşmedi.

POLİSLERİ DE YAKMAK İSTEDİ

Cinayet esnasında ihbarı alan polis ekipleri de Sözer'in yaşadığı dairenin kapısına geldi. Kemal Ayyıldız, dışarıda polisleri görünce kapıya yığınak yaparak eve girişlerini engellemeye çalıştı. Kemal Ayyıldız bir süre önce kullandığı metamfetamin maddesini yere ve Sözer'in üzerine dökerek evdeki doğal gaz borusunu kesip ateşe verdi. Polisler içeri girmek isteyince doğalgaz hortumunu pürmüz gibi kullanarak de onları da yakmak istedi. Polis, uzun uğraşlar sonucu içeri girince Aylin Sözer'in yanmış bedenini ve Kemal Ayyıldız'yi gördü. Kemal Ayyıldız'nin üzerinden 3 gram metamfetamin ve Aylin Sözer'e ait ziynet eşyaları çıktı.

TUTUKLANDI

Maltepe'de akademisyen Aylin Sözer'i öldüren Kemal Ayyıldız, "Canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmek" suçundan tutuklandı.

KATİL ZANLISININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

 

Yorumlar