Avustralya'da İslam karşıtı pankart

Avustralya'da oynanan bir futbol karşılaşmasında İslam karşıtı pankart açıldı. Açılan pankartta "Saksağanı destekle, Camileri durdur" yazısı yer aldı

Google Haberlere Abone ol
Avustralya'da İslam karşıtı pankart

Avustralya futbolunun iki köklü takımı Richmond ve Collingwood arasında Melbourne MCG Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada, aşırı sağ Birleşik Milliyetçi Cephe tarafından İslam karşıtı pankart açıldı.

Skor tabelasının altında açılan pankartta Birleşik Milliyetçi Cephe logosu ve Collingwood takımının sembolüne atfen "Saksağanı destekle, Camileri durdur" (Go Pies! Stop the Mosques) yazısı yer aldı.

İslam karşıtı pankarta Avustralyalılar ve Avustralya Futbol Ligi (AFL) sert tepki gösterdi. AFL Başkanı Gillon McLachlan, toplumun bazı kesimlerini karalamak için futbolun kullanılmasına hoşgörü göstermeyeceklerini vurguladı.

Pankart hakkında "Bölücü, cahil ve derinden rahatsız edici" ifadelerini kullanan McLahlan, sorumluların bulunması için polisle işbirliği yaptıklarını bildirdi. Müslümanları hedef alan pankart, asılmasından kısa süre sonra güvenlik görevlileri tarafından indirildi.


Yorumlar