Avrupa'nın en iyi atletleri Mersin'de buluşacak

- Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası, 28-29 Mayıs'ta, üst üste 2. kez Mersin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek

Google Haberlere Abone ol
Avrupa'nın en iyi atletleri Mersin'de buluşacak

ANKARA (AA) - Atletizmde, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası, 28-29 Mayıs tarihlerinde, üst üste 2. kez Mersin'in ev sahipliğinde yapılacak.

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Yenişehir Nevin Yanıt Atletizm Pisti'nde 2 gün sürecek müsabakalarda, kadınlarda 8, erkeklerde ise 5 olmak üzere 13 takım mücadele edecek.

Türkiye'yi erkeklerde ENKA Spor, kadınlarda ise Fenerbahçe'nin temsil edeceği kupada, Portekiz, Litvanya, İspanya, Danimarka, Sırbistan, Hollanda ve Slovakya'nın öne gelen takımları piste çıkacak.

Avrupa Atletizm Birliği (EA) tarafından 1975 yılından bu yana yapılan organizasyonda, Türk takımlarının şampiyonluğu bulunmuyor. Geçen yıl yine Mersin'de düzenlenen organizasyonda, erkeklerde ENKA Spor, kadınlarda ise Fenerbahçe 2. sırada yer almıştı.

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarışacak takımlar şöyle:

Erkekler: ENKA Spor, Playas de Castellon (İspanya), Sport Lisboa e Benfica (Portekiz), Cosma (Litvanya), Sparta AM (Danimarka)

Kadınlar: Fenerbahçe, Valencia (İspanya), Sporting Clube de Portugal (Portekiz), Crvena Zvezda (Sırbistan), Sparta (Danimarka), AV Sprint (Hollanda), Cosma (Litvanya), Dukla Banska Bystrica (Slovakya)

Yorumlar