Atletizmde Gençler Ligi Finali Ankara'da

- Kadınlar ve erkeklerde sekizer kulübün yarışacağı lig sonunda şampiyon olan ekipler, gelecek yıl Gençler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'na katılmaya hak kazanacak

Google Haberlere Abone ol
Atletizmde Gençler Ligi Finali Ankara'da


ANKARA (AA) - Atletizmde, 2016-2017 sezonunun Gençler Ligi şampiyonları Ankara'da belli olacak.

Sivas'ta 6 Ağustos'ta yapılan ilk kademe yarışmalarının sonunda, kadınlar ve erkeklerde ilk 8 arasına giren 16 takımın mücadele edeceği finaller sonunda şampiyon olan ekipler, gelecek yıl Gençler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'na katılmaya hak kazanacak.

Turkcell'in sponsorluğunda, 24 Ağustos Çarşamba günü Naili Moran Atletizm Pisti'nde yapılacak finallere, 1997-2000 yıllarında doğan 16-19 yaş aralığındaki sporcular katılacak. Genç kadınlarda, 1. kademe sonunda ilk sırayı alan Fenerbahçe'nin yanı sıra ENKA Spor, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Beşiktaş, Ankara Büyükşehir Belediyespor, Üsküdar Belediyespor, Sakarya Büyükşehir Belediyespor ve Tokat Gençlikspor, final mücadelesi verecek.

Genç erkeklerde ise 1. kademe sonunda ilk sırada yer alan ENKA Spor ile Fenerbahçe, Üsküdar Belediyespor, Ankara EGO Spor, Kocaeli Büyükşehir Belediyespor, Mersin MESKİ, Tokat Anadolu Gençlikspor ve Adana Seyhan Belediyespor, finallerde piste çıkacak.

Yorumlar