Atama kararları

- Başbakanlık ile bazı bakanlıklara ait atama kararları, Resmi Gazete'de yer aldı

Google Haberlere Abone ol
Atama kararları

ANKARA (AA) - Başbakanlık ile Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim ile Milli Savunma bakanlıklarına ait atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, açıkta bulunan Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğüne Personel ve Prensipler Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Çiftçi, Devlet Arşivleri Genel Müdür Yardımcılığına Sebahattin Bayram atandı. Başbakanlık Müşavirliğine ise Süleyman Selim Tüylüoğlu getirildi.

Adalet Bakanlığına bağlı Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliğine, Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp tayin edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının açıkta bulunan Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Kemal Gürgenci, Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcılığına ise Necmeddin Akben atandı.

Milli Eğitim Bakanlığında Müsteşar Yardımcılığına Ahmet Emre Bilgili, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne Funda Kocabıyık, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Celil Güngör, Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne de Cem Gençoğlu getirildi.

Çalışma Bakanlığında Müsteşar Yardımcılığına Vakıflar Genel Müdürlüğü Trabzon Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına Mehmet Baş, Sosyal Güvenlik Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdür Yardımcılığına Eyüp Sabri Demirci atandı.

Milli Savunma Bakanlığında ise 7 hakim için atama kararı çıktı.

Yorumlar