ASKİ'nin şampiyonluk gururu

- ASKİ Spor Kulübü Başkanı Erbağ: - "Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde olimpiyat altını çok önemliydi" - "Sporda hedef bitmez. Taha, her organizasyonda şampiyon olarak yoluna devam edecektir" - ASKİ Spor teknik direktörlerinden Pirim: - "Güreş, bir kez daha olimpiyatlara damga vurdu. Türk sporunun lokomotifi olduğunu gösterdi"

Google Haberlere Abone ol
ASKİ'nin şampiyonluk gururu

ANKARA (AA) - ASKİ Spor Kulübü Başkanı Ahmet Erbağ, kulüp sporcularından Taha Akgül'ün 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

ASKİ Spor, Rio Olimpiyat Oyunları'nda 3 sporcuyla yer aldı. Taha Akgül, Rıza Kayaalp ve Mustafa Kaya ile Rio'da yer alan Ankara kulübü, 1 altın ve 1 gümüş madalya kazandı.

Erbağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oyunlarda tüm sporculardan madalya beklentisi içinde olduklarını ancak Rıza Kayaalp ve Taha Akgül'ün bir adım daha önde olduğunu belirtti. Rıza'nın gümüş madalyada kaldığını hatırlatan Erbağ, "Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde olimpiyat altını çok önemliydi." dedi.

Hem Rıza'nın hem de Taha'nın yaşlarının genç olduğunu ve daha birçok başarıyı Türkiye'ye getireceğine olan inancını dile getiren Erbağ, "Sporda hedef bitmez. Taha, kazandığı şampiyonluklara yenilerini eklemek için çabalayacaktır. Rıza, 2012'te bronz, 2016'ta ise gümüş madalya kazandı. Umuyorum ki 2020 Olimpiyatları'nda madalyanın rengi altın olacaktır. Her iki sporcumuzun da önünde uzun bir zaman var. Tüm organizasyonlarda en büyük favori kendileridir." diye konuştu.


- Pirim: "Strese rağmen kazanması çok önemli"


ASKİ Spor teknik direktörlerinden Mehmet Akif Pirim, Türkiye'nin Rio'da aldığı tek altın madalyanın sahibi Taha Akgül'e olimpiyat şampiyonluğun çok yakıştığını belirtti.

Pirim, Taha'nın çok çalışkan, mütevazı ve çok büyük bir sporcu olduğunu belirterek, "Zaten kilosunda olimpiyat altınının favorisiydi. Türk halkının olimpiyatlarda altın madalya beklentisi vardı. Bu da Taha'nın üzerinde stres oluşturdu. Buna rağmen kazanması çok önemli." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Rio Olimpiyat Oyunları'nda başarılı olduğunu vurgulayan Pirim, "Madalya sayısı olarak bence başarılıyız. Güreş, bir kez daha olimpiyatlara damga vurdu. Türk sporunun lokomotifi olduğunu gösterdi." değerlendirmesinde bulundu.

Olimpiyat oyunlarının spordaki en üst seviye olduğunu dile getiren Pirim, şöyle konuştu:

"Tüm stresine rağmen Taha şampiyonluğa rahat ulaştı diyebilirim. Maçlarını daha farklı skorlarla da kazanabilirdi. Artık eksik madalyası kalmadı. Bundan sonra da kendi rekorlarını geliştirmeye çalışacaktır. Amatör sporcu ruhuyla devam ettiği sürece tüm madalyaları almaya adaydır."


Yorumlar