Asgari ücret son dakika gelişmesi... İşveren sendikasından açıklama geldi

Asgari ücret son dakika gelişmesi... İşçi temsilcileri ve hükümetten sonra işveren sendikasından da açıklama geldi

Google Haberlere Abone ol
İşveren sendikasından asgari ücret açıklaması

Asgari ücret son dakika haberi... İşçi temsilcileri ve hükümetten sonra işveren sendikasından da açıklama geldi

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücrete yeni bir zam beklentisiyle ilgili son dakika açıklamalar gelmeye devam ediyor. 

Daha önce bazı işverenlerden gelen münferit açıklamalara bu kez da işveren sendikasından geldi. 

İşveren sendikasından yapılan açıklamada asgari ücret zammına olumlu yaklaşım sergilendiği görüldü. 

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), asgari ücrete ilişkin açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, “Asgari ücretin değerlendirilmesine dair yapılacak olası bir toplantıda işveren tarafını temsilen mutlaka masada olacağız ve toplam fayda odaklı çalışmalarımız ile görüşlerimizi paylaşacağız” denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Ülkemiz de tüm dünya gibi olağanüstü ekonomik şartların küresel boyutta yaşandığı bir dönemden geçiyor. Artan emtia fiyatları, enerji ve taşıma maliyetlerinin yanı sıra Rusya-Ukrayna krizi gibi küresel sorunlar ve yüksek belirsizlik ortamı birçok sektörü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yapılacak değerlendirmelerde bu belirsizlik ortamının göz önünde bulundurulmasının kritik öneme sahip olduğunu düşünüyoruz.

TİSK olarak, birinci önceliğimiz her zaman ülkemizin ve çalışma arkadaşlarımızın sürdürülebilir refahı oldu. Diğer yandan, böyle bir ortamda işletmelerimizi ve üreticilerimizi ayakta tutmanın, üretimin devamlılığını sağlamanın da büyük önem taşıdığını biliyoruz. İşletmelerimizin karşılaştığı risk ve fırsatların birlikte değerlendirilmesini istiyoruz. Bir kez daha belirtmek isteriz ki, bizim için tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyüyebilmek esas. Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini kalıcı şekilde artıracak ve büyük-küçük bütün işletmelerimize değer katacak her türlü kararın destekçisiyiz. Tüm taraflara çözüm olacak formüller için iş birliğine açığız."

'ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN KAÇINMADIK'

"İşverenler olarak her zaman tüm sorumluluklarımızı tam ve eksiksiz olarak yerine getirmenin bilinci içinde davrandık. Elimizi taşın altına koymaktan hiçbir zaman kaçınmadık. Bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de devletimizin yanında olduğumuzun altını bir kez daha çizeriz.

Bu vesile ile asgari ücretin değerlendirilmesine dair yapılacak olası bir toplantıda işveren tarafını temsilen mutlaka masada olacağımızı ve toplam fayda odaklı çalışmalarımız ile olası bir değerlendirmeye olumlu yaklaşacağımızı ifade etmek isteriz. “Birlikte Mümkün” anlayışı ile bu dönemi yine işçi, işveren ve hükümetimizle birlikte açık diyalog ve dayanışma yoluyla en iyi şekilde aşacağımıza inanıyoruz.

Geleceğimize, çalışanlarımıza, işletmelerimize ve işimize katkı sağlayacak her türlü karara destek vermeye hazırız.”


 

Yorumlar