Arda Turan 100 bin ücretsiz maske dağıtmaya başladı

Ünlü futbolcu Arda Turan, söz verdiği 100 bin ücretsiz maskenin dağıtımına başladı.

Google Haberlere Abone ol

Medipol Başakşehir ile sözleşmesini feshettikten sonra hiçbir kulüple anlaşmayan Turan, maske dağıtımı konusunda verdiği sözün gereğini yaptı.

Arda Turan, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, "Söz verdiğimiz 100 bin ağız ve burun korumalığı (maske) yardımının ilk kısmını çok şükür ki bugün gerçekleştirdik. Bu yardımı bir cümle, bir rica ile hayata geçiren sevgili dostum, abim Ali Bekmezci'ye, grubu BEKS Çorap'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu projeye hiç düşünmeden evet diyen sevgili İshak Cerit ve Baho abi, iyi ki varsınız" ifadelerini kullandı. 

Sağlık çalışanlarına da teşekkür eden Arda, "Dağıtıma yardıma gelen kardeşlerim, Allah eksikliğinizi göstermesin. Ancak asıl teşekkür, bugün canlı  görme fırsatı bulduğum, rütbesi, unvanı, konumu farketmeksizin sağlık personelimize. Siz gerçek kahramanlarsınız" değerlendirmesinde bulundu.

SÖZ VERMİŞTİ

Eski milli futbolcu, Spor Arena'nın Instagram hesabında katıldığı canlı yayında, Kovid-19 salgını nedeniyle Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini, borcu olanın ertelenmesinin ve insanların birbirlerine moral verme zamanları olduğunu aktararak, şunları kaydetmişti: Birçok hastaneye maske bağışında bulunduk. Şimdi yeni bir projemiz var. Ali Bekmezci ve İshak Cerit ile birlikte 100 bin maske yaptırmayı düşünüyoruz. Hastanelere destek olsun istiyoruz. Elimizden ne geldiğince paylaşmaya çalışıyoruz. Hiç akılları kalmasın. Allah hepimize sabır versin, olanı paylaşma zamanı.

Yorumlar