Ankara'da iki büyük hastane boşaltılıyor

Ankara'daki hastanelere deprem riski ayarı geliyor. Kentteki iki büyük hastane boşaltılıyor. Dr. Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin riskli yapıları sebebiyle tahliye edileceğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Ankara'da iki büyük hastane boşaltılıyor

Sağlık Bakanı Koca, "Deprem felaketini yaşamış illerimizin hiçbirinde şu ana kadar herhangi bir salgın söz konusu değildir" açıklamasını yaptı. Bakan Koca ayrıca, Dr. Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin riskli yapıları sebebiyle tahliye edileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesine kurulan sahra hastanesinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar:

Açıkça ifade etmek isterim ki, deprem felaketini yaşamış illerimizin hiç birinde şu ana kadar herhangi bir salgın söz konusu değildir.

Adıyaman’da şebeke suyunun halen içme suyu olarak kullanılması uygun değildir.

Yapılan 2.176 su analizinden 481’i uygunsuz sonuç vermiştir. Hatay’da Antakya, Defne, İskenderun, Samandağ ve Kırıkhan ilçelerimizde şebeke suyunun içme suyu olarak kullanılması uygun değildir.

Hatay’da yapılan 3.861 su analizinin 517’si güvenli bulunmamıştır. Şanlıurfa’da ise Merkez Haliliye, Eyübiye ve Karaköprü’de şebeke suyu içme suyu olarak kullanılmamalıdır.

Yapılan 6.032 analizin 120’si uygunsuz bulunmuştur. Şebeke suyunun içime suyu olarak kullanılmasından kaçınalım.

Bu konuda tekrar uyarıda bulunmak istiyorum: Şebeke suyunun içme suyu olarak kullanılması için valilik ve kaymakamlıkların duyurularına uygun hareket edilmelidir.

ANKARA'DA 2 HASTANE TAHLİYE EDİLECEK

Ankara’da daha önce riskli durumları gündeme gelen ve kadrosunu kısmen seyrelttiğimiz Dr. Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesini tahliye ediyoruz.

Sami Ulus’un yerine yapılacak 300 yataklı, Dışkapının yerine yapılacak 600 yataklı yeni hastaneler ile birlikte Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanına inşa edeceğimiz 600 yataklı hastane projelerimiz tamamlandı. 28 Nisan’da yapım ihalelerini gerçekleştireceğiz

İlk günden itibaren halk sağlığı konusunda önemli tedbirler aldık.

Yorumlar