Amerikan silahlarıyla bize gözdağı vermeye çalıştı

Yunanistan, Türkiye sınırına yığdığı Amerikan silahlarıyla gözdağı vermeye çalıştı

Google Haberlere Abone ol

Yunanistan, Türkiye sınırına yakın bir noktaya yığdığı Amerikan silahlarıyla bize gözdağı vermeye çalıştı. 20'den fazla ülkeden yaklaşık 10 bin askerin katılımıyla Balkanlar’da gerçekleşecek ‘DEFENDER Europe 21’ tatbikatı için ABD’nin, Yunanistan’daki Dedeağaç limanına asker ve silah yığınağı sürüyor.

Amerikan silahlarıyla bize gözdağı vermeye çalıştı
Yunanistan'ın sergilediği araçların tamamı Amerikan menşeiliydi.

 

Limanda düzenlenen törene katılan Yunanistan Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, "Yunanistan her zaman egemenlik haklarını savunmaya hazırdır" diyerek ABD silahları üzerinden Türkiye’ye mesaj göndermeye kalkıştı.

Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü, (NATO) son 25 yılın en büyük tatbikatlarından biri olan "Defender Europe-21" için hazırlıklarını sürdürürken, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) de Batı Trakya’nın Dedeağaç limanına asker ve silah yığmaya devam ediyor.

Girit adasındaki SUDA Askeri Üssünü aratmayan Dedeağaç limanında oldukça yoğun bir hareketlilik yaşanıyor.

Bu hareketliliğin ortasında Yunanistan Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, Yunanistan Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Konstandinos Karamanlis, ABD’nin Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Konstandinos Floros, ABD’li General Christopher Mohan ve İngiliz Korgeneral Ivon Jones Dedeağaç’a giderek limanda düzenlenen bir törene katıldılar.

Törende bir konuşma yapan Yunanistan Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, ABD silahları üzerinden egemenlik söyleminde bulundu ve Türkiye'ye mesaj vermeye kalkıştı.

“Dedeağaç jeostratejik konumu nedeniyle artık büyük yatırımlara yaklaşabilir” diyen Yunan Bakan, "Yunanistan her zaman egemenlik haklarını savunmaya hazırdır ve gerekirse bunu kararlı ve etkili bir şekilde yapacaktır" dedi.


 

Yorumlar

vatan gelin len çavurlar gavurlar biz türk milletiyiz korkumuz sadeçe ALLAH