Amerikan Kongresi'nden Türk vatandaşına takdirname

ABD'de ilk kez bir Türk vatandaşına, ülkeye katkılarından dolayı takdirname verildi.

Google Haberlere Abone ol
Amerikan Kongresi'nden Türk vatandaşına takdirname

ABD'de yaşayan bir Türk vatandaşı ilk kez Amerikan Kongresi tarafından takdirname ile ödüllendirildi. Toros Restoranlarının sahibi olan Hüseyin Bayram, yaşadığı eyaletteki topluma yaptığı katkılar nedeniyle bu önemli ödüle layık görüldü.

BAYRAM'IN BAŞARISI KONGRE ONAYIYLA TAÇLANDI

New Jersey eyaletinin Paterson şehrinde yaşayan iş insanı Hüseyin Bayram, Temsilciler Meclisi tarafından verilen bu ödülle tarihe geçti. Bayram, Amerika Birleşik Devletleri'nde Türk yemek kültürünün tanıtımında gösterdiği uzun yıllar süren hizmetlerin ardından Kongre'nin onayıyla hazırlanan takdirnameyi Temsilciler Meclisi Üyesi Bill Pascrell'in elinden aldı.

PASCRELL'DEN BAYRAM'A ÖZEL TAKDİR

Bill Pascrell, Bayram'ı ofisinde ağırlayarak, Amerikan toplumuna yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Pascrell, Bayram'a takdirname ve Kongre binasına asılan bir ABD bayrağını hediye etti. X platformundaki paylaşımında Pascrell, Bayram'ın topluma hizmetlerini ve Toros restoranında sunduğu en iyi Türk yemeklerini övdü.

BAYRAM'IN GİRESUN KÖKENLİ GURURU

Giresun kökenli Hüseyin Bayram, ABD Kongresi tarafından ödüllendirilen ilk Türk vatandaşı olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Ayrıca, Bayram daha önce yaşadığı şehrin anahtarını alarak, bu alanda da bir ilki gerçekleştirmişti.

Bayram, Türk-Amerikan toplumunun aktif bir üyesi olarak, ABD'deki en kalabalık Türk topluluğunu temsil ediyor. Ayrıca, Paterson'un eski Belediye Başkanı Jane Williams-Warren'ın yardımcılığını yapmış ve yerel siyasette de önemli bir rol oynamıştır.

Yorumlar