Amerika'dan Bitcoin yasağı

Amerika'da bazı bankalar Bitcoin yasağı getirdi. Önde gelen Amerikan bankalarından bazıları kredi kartı ile Bitcoin alımına yasak getirdi.

Google Haberlere Abone ol

Amerikanın tanınmış bankalarından JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp. ve Citigroup Inc., bankalarına ait kredi kartlarından Bitcoin ve diğer kripto paraların satın alınmasını yasakladı.

Kripto paraların belirsizliği sürerken, bir yasaklamada Amerika'dan geldi. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore'nin kripto para ile işlem yapılmasını engelleyen adımlarından sonra, ABD'nin tanınmış bazı bankaları da kredi karıt ile  Bitcoin alınmasına yasak getirdi.

ABD’nin en büyük finans kuruluşlarından JPMorgan Chase & Co., Bank of AmericaCorp. ve Citigroup Inc., bankalarına ait kredi kartlarından Bitcoin ve diğer kripto paraların satın alınmasını yasakladı. JPMorgan sözcüsü Mary Jane Rogers, transferler sırasında oluşabilecek risk nedeniyle bu kararı aldıklarını söyledi.

Bank of America’dan yapılan açıklamada ise kripto transferlerinin cuma günü durdurulduğu, uygulamanın tüm bireysel ve kurumsal kredi kartlarını kapsadığı ancak ATM kartlarının durumdan etkilenmeyeceği duyuruldu.

Citigroup sözcüsü Jennifer Bombardier ise piyasadaki gelişmelere bağlı olarak politikalarını gözden geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

18 Aralık’tan bu yana değerinin yarıdan fazlasını kaybetti ve kasımdan bu yana ilk kez 8 bin dolar altına geriledi. Bu hızlı düşüşte giderek artan hükümet sınırlamaları, manipülasyon korkusu ve Facebook’un kripto para reklamlarını yasaklayacağını açıklaması etkili oldu.

Yorumlar