Altuğ Verdi kimdir, nerelidir, kaç yaşındaydı?

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Peki Altuğ Verdi kimdir, nerelidir, kaç yaşındaydı?

Google Haberlere Abone ol

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde 11 Aralık 2018 Salı günü saat 15.00 sularında meydana gelen silahlı saldırıda Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ve iki koruma memuru yaralandı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Emniyet Müdürü Verdi kurtarılamayarak şehit düştü.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti.

Altuğ Verdi, Türkiye'yi ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etti.

İyi derecede İngilizce biliyordu.

Verdi, 19 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmıştı.

Verdi, evli ve bir kız babasıydı.

Rize Valisi Kemal Çeber'in anlattığına göre; 

Saldırıyı Derepazarı ilçesinde görevli bir polis memuru, merkezde üniversite kazandığını belirterek gece nöbeti ya da mesaisi olmayan bir görevlendirme talebinde bulundu. Emlniyet Müdürü Verdi ise bu talebi kabul etmedi. Çıkan tartışma sonrasında emanetteki silahını alarak geri gelen polis memuru Emniyet Müdürüne silahlı saldırı düzenledi.

MÜEBBET HAPSE MAHKUM EDİLDİ

Verdi'iy şehit eden polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu 7 Ocak 2021 tarihinde mahkeme tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.

Yorumlar