Altın neden düşüyor son dakika gram, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 28 Eylül altın fiyatları tablosu?

Altın neden düşüyor son dakika gram, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 22 Eylül altın fiyat tablosu? Son bir kaç haftada rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları dün akşam itibariyle sert bir şekilde düşüşe geçti. Amerikan merkez bankası dünya piyasalarını salladı.

Google Haberlere Abone ol
Altın fiyatları düşmeye devam ediyor, peki neden?

Altın neden düşüyor son dakika gram, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 22 Eylül altın fiyatları tablosu?Merkez bankaları tarafından alınan kararlarla birlikte hareketlenen altın fiyatları Türkiye'de ise yapılan son açıklamayla birlikte çakılmaya başladı. Peki, Altın neden düşüyor son dakika bir gelişme mi var, ne oldu, piyasalarda son durum nedir? Altın fiyat tablosu?

ALTIN NEDEN DÜŞÜYOR, DÜNYADA NELER OLUYOR?

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 963 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, ons altın fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,3 artışla 966 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne ise düşüşle başlamasının ardından saat 10.45 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,3 altında 963 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.580 lira, Cumhuriyet altını da 6.450 liradan satılıyor.

Dün, yüzde 0,4 artışla 1.629 dolardan günü tamamlayan altının ons fiyatı, bugün 1.615 dolar ile Nisan 2020'den bu yana en düşük seviyesini test etmesinin ardından 1.620 dolardan işlem görüyor.

Analistler, merkez bankalarının agresif faiz adımlarının devam edeceği sinyali verdiği bir ortamda hızla yükselen tahvil getirileri ve dolardaki güçlenmenin resesyon korkularını derinleştirdiğini belirterek, doların diğer para birimleri ve emtialar karşısında değer kazanmaya devam ettiğini söyledi.

Dün, ABD Merkez Bankası (Fed) Chicago Şubesi Başkanı Charles Evans'ın, faiz oranlarının yıl sonuna kadar yüzde 4,50-4,75 aralığına yükseltilmesi gerektiğini vurguladığını anımsatan analistler, tahvil ve döviz piyasalarındaki seyrin de yakından izlenmeye devam edileceğini kaydetti.

Analistler, bugün de merkez bankası yetkililerinin açıklamalarının takip edileceğini, veri gündeminde ise ABD'de toptan stoklar ve bekleyen konut satışlarının öne çıktığını ifade ederek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.600 ve 1.580 doların destek, 1.640 ve 1660 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

Altın neden düşüyor son dakika gram, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 28 Eylül altın fiyatları tablosu
Altın neden düşüyor son dakika gram, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 28 Eylül altın fiyatları tablosu

 

ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞÜYOR?

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 980 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, ons altın fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,6 artışla 986 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından saat 10.50 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,6 altında 980 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.610 lira, Cumhuriyet altını da 6.560 liradan satılıyor.

Dün, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırım kararına karşın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rusya-Ukrayna savaşına dair gerilimi yükseltecek açıklamaları sonrası yükselen altının ons fiyatı, günü yüzde 0,5 artışla günü 1.674 dolardan tamamladı. Ons altın, şu dakikalarda ise önceki kapanışının yüzde 0,8 altında 1.660 dolardan işlem görüyor.

Analistler, Fed'in dün federal fonlama oranını beklentiler doğrultusunda 75 baz puan artırarak 2008'den bu yana en yüksek seviye olan yüzde 3,00-3,25 bandına çıkarması ve agresif adımların gelecek dönemde de devam edeceği sinyali vermesinin ardından doların diğer para birimleri ve emtialar karşısında değer kazanmaya devam ettiğini söyledi.

Bugün yatırımcıların İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) toplantısından çıkacak kararlara odaklandığını aktaran analistler, yurt içinde ise gözlerin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararına çevrildiğini kaydetti.

Analistler, veri gündeminde yurt dışında ABD'de ikinci çeyrek cari işlemler dengesinin ve Avro Bölgesi'nde tüketici güven endeksinin öne çıktığını belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.640 ve 1.620 doların destek, 1.690 ve 1720 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

AA Finans'ın anketine katılan ekonomistlerin çoğu, TCMB'nin politika faizini yüzde 13'te sabit bırakmasını bekliyor. Öte yandan ankete katılan 29 ekonomistten 9'u politika faizinde 100 baz puanlık, 1'i de 50 baz puanlık indirim öngörüyor.

BoE'nin ise politika faizini 50 baz puanlık artırımla yüzde 2,25'e yükseltmesi beklenirken, 75 baz puanlık artırım ihtimali de göz ardı edilmiyor.

Altın neden düşüyor son dakika gram, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 22 Eylül altın fiyatları tablosu?
Altın neden düşüyor son dakika gram, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 22 Eylül altın fiyatları tablosu?

 

ALTIN NEDEN DÜŞÜYOR 19 EYLÜL 2022 PAZARTESİ ALTIN FİYATI NE KADAR?

Gram altın fiyatları geçen hafta olduğu gibi bu haftaya da düşüşle başladı. Spot piyasalarda gram altın fiyatları 970 liraya kadar düşmüş durumda.  Ons altın fiyatları 1667 liradan alıcı bulurken, gram altın fiyatı serbest piyasada 1000 lira civarında seyrediyor. Çeyrek altın ise 1600 liradan alıcı buluyor. 

Altın fiyatlarındaki düşüşün sebebi geçtiğimiz hafta da açıklandığı gibi ABD enflasyon verileri sonrasında FED'in yeniden faizleri yükselteceği beklentilerinin dolarda yarattığı doping oldu. 

Altın neden düşüyor son dakika bir gelişme mi var, ne oldu, piyasalarda son durum nedir?
Altın neden düşüyor son dakika bir gelişme mi var, ne oldu, piyasalarda son durum nedir?

 

ALTIN NEDEN DÜŞÜYOR 16 EYLÜL 2022 CUMA ALTIN FİYATLARI TABLOSU

Gram, çeyrek ve ons altın fiyatları hafta boyunca yaşadığı hafif düşüşleri Cuma gününde zirveye taşıdı. Altın fiyatları 1000 liranın altına gerileyerek hızla düşmeye başladı. Spot piyasalarda gram altın fiyatları 977 liraya kadar geriledi. Peki, altın fiyatları neden düşüyor?

Altın fiyatlarının düşüşündeki en önemli sebep ABD'de artan enflasyon ve akabinde ABD merkez bankasının faizleri yükselteceği yönündeki sinyalleri oldu. ABD'nin faizleri yükselteceği sinyalinde sonda başta Asya borsaları olmak üzere bütün dünyada piyasalar alt üst olmaya başlamıştı. Son olarak Türkiye'de hem altın hem de borsa düşmüştü. Dolar ise TL bütün para birimleri karşısında hızla yükselmişti. 

İşte altın fiyatları tablosu:

Altın neden düşüyor son dakika bir gelişme mi var, ne oldu, piyasalarda son durum nedir Altın fiyat tablosu
Altın neden düşüyor son dakika bir gelişme mi var, ne oldu, piyasalarda son durum nedir Altın fiyat tablosu

 

14 EYLÜL 2022 ÇARŞAMBA ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

ABD ekonomisindeki gidişat küresel Emtia fiyatları üzerinde de etkili oluyor. Talebi doğrudan etkileyen ABD verileri piyasalara yön veriyor. Dün açıklanan ABD enflasyonun beklentilerin üzerinde gelmesiyle birlikte Fed'den daha agresif faiz artırım hamlesinin gelmesi ihtimalini artırdı. Faiz artırımı dolaylı olarak Altın fiyatlarını da etkiliyor. Paranın dolar mevduatına kayacak olmasından ötürü altın fiyatlarında gerileme yaşandı. Ons Altın Fed'in 100 baz puanlık faiz artırımı ihtimalini fiyatlamaya başladı. Ons altın bugün 1697 dolar seviyesine kadar geriledi. Gün içinde en yüksek seviyesi ise 1705 dolar oldu. Şu sıralar ons altın 1703 dolar seviyesinde denge bulmaya çalışıyor.

Ons altın fiyatları dün 2 ayın en büyük düşüşünü gösterdi. Dün 1731 dolara kadar çıkan ons altın 1697 dolara düştü. Gün içinde yüzde 2'lik değer kaybı oluşmuş oldu.

Uzmanlar ons altın fiyatının 1700 doların altına gerilemesiyle birlikte ilk destek seviyesinin 1688 dolar olduğuna işaret ediyorlar. Bu seviyenin de aşağı yönlü kırılmasıyla birlikte 1657 dolara gerilemenin olabileceğini belirtiyorlar.

Yukarı yönlü hareketlerde ise 1711 ve 1714 dolar aralığını uzmanlar ilk direnç olarak öne çıkartıyorlar. Gram Altın fiyatları da ons altındaki kayıpla birlikte geriledi. Gram altın gün içinde en düşük 996.2 lira, en yüksek de 1000 lira seviyesini gördü. Şu sıralar 1000 lira seviyesinde işlem görüyor.

Gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 14 Eylül altın fiyatları tablosunda son durum nedir?
Gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 14 Eylül altın fiyatları tablosunda son durum nedir?

 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM 9 EYLÜL CUMA GÜNÜ 

Gram ve çeyrek altın fiyatları 9 Eylül 2022 Cuma günü yatay bir seyir izledi. 

İşte altın fiyatlarında son durum:

Caption

 

ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞÜYOR 1 EYLÜL 2022 PERŞEMBE

Çeyrek ve gram altın fiyatları 1 Eylül Perşembe günü itibariyle düşmeye başladı. BİST ve dünya borsalarında yaşanan düşüşlerle birlikte altın fiyatlarında da şüşüler izlendi. 

ABD başta olmak üzere merkez bankalarının agresif faiz artırımlarına devam edeceği beklentileri, Avrupa'da resesyon kaygıları ve Çin ekonomisinde yavaşlamanın süreceği endişeleri ile küresel çapta risk iştahının düşük seyrettiğini söyledi.

Bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini aktaran analistler, yükselen tahvil faizlerinin seyrinin de yakından izlenmesi gerektiğini kaydetti.

Altın fiyatları neden düşüyor, gram ve çeyrek altın fiyatları son dakika ne kadar oldu?
Altın fiyatları neden düşüyor, gram ve çeyrek altın fiyatları son dakika ne kadar oldu?

 

ALTIN NEDEN DÜŞTÜ 22 AĞUSTOS 2022 ALTIN KURU

Geçen haftanın son işlem gününde, ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,3 azalışla 1.017,1 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni haftaya da düşüşle başlamasının ardından saat 10.45 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,4 altında 1.013 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.662 lira, Cumhuriyet altını da 6.787 liradan satılıyor.

Düşüş eğilimini üst üste altıncı işlem gününe taşıyan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışının yüzde 0,5 altında 1.738 dolardan işlem görüyor.

Analistler, geçen hafta ön planda olan enflasyon ve resesyon ikileminin para politikalarına yönelik belirsizlikleri artırdığını belirterek, buna paralel devam eden küresel dolar talebinin altın fiyatlarını baskıladığını söyledi.

Bu hafta, perşembe günü başlayacak olan Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu'nda merkez bankası yetkililerinin yapacağı değerlendirmelerin yatırımcıların odağında yer aldığını ifade eden analistler, açıklamalarda gelecek dönem para politikalarına yönelik ipuçlarının aranacağını kaydetti.

Analistler, bugün veri gündeminin zayıf olduğunu, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.720 doların destek, 1.760 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

Caption

 

ALTIN NEDEN DÜŞÜYOR 18 AĞUSTOS 2022 ALTIN TABLOSU

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.018 lira seviyesinde işlem görüyor

Dün, ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,7 azalışla 1.017,1 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından saat 10.40 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 1.018 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.670 lira, Cumhuriyet altını da 6.820 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışının hemen altında 1.762 dolardan işlem görüyor.

Analistler, dün yayımlanan ABD Merkez Bankası'nın (Fed) temmuzdaki toplantı tutanaklarının, enflasyon düşene kadar faiz artırımlarının süreceğinin sinyalini vermesiyle altının ons fiyatının gerilediğini söyledi.

Yurt içi piyasaların bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararına odaklandığını aktaran analistler, veri gündeminde ise Avro Bölgesi'nde enflasyon ile ABD'de haftalık işsizlik başvuruları ve ikinci el konut satışlarının öne çıktığını kaydetti.

Analistler, Fed yetkililerinin sözle yönlendirmelerinin de yakından izleneceğini vurgulayarak teknik açıdan altının ons fiyatında 1.740 doların destek, 1.780 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

AA Finans'ın anketine katılan ekonomistler, TCMB'nin yüzde 14 düzeyinde bulunan politika faizinde herhangi bir değişiklik yapmayacağını öngörüyor.

Altın neden düşüyor, çeyrek ve gram altın ne kadar oldu son dakika gelişme var mı 18 Ağustos son durum
Altın neden düşüyor, çeyrek ve gram altın ne kadar oldu son dakika gelişme var mı 18 Ağustos son durum

 

ALTIN FİYATLARI 12 AĞUSTOS 2022 TABLOSU

Gram ve çeyrek altın fiyatları bu haftayı yatay bir seyirle kapattı. Gram altın 1.044 liradan işlem görürken, çeyrek altın ise 1691 liradan işlem gördü.

İşte haftanın son gününde altın fiyatları tablosu:

Çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu son dakika gelişme var mı 12 Ağustos son durum?
Çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu son dakika gelişme var mı 12 Ağustos son durum?

 

ALTIN FİYATLARI 8 AĞUSTOS 2022 NE DURUMDA?

Gram altın 1.036 liradan alıcı bulurken, çeyrek altın ise 1680 liradan alıcı buluyor. Spot piyasada altının gram fiyatı 1028 liradan işlem görüyor.

İşte 8 Ağustos 2022 Pazartesi günkü altın fiyatları tablosu:

Çeyrek ve gram altın fiyatları son dakika gelişmeleri son durum nedir?
Çeyrek ve gram altın fiyatları son dakika gelişmeleri son durum nedir?

 

ALTININ ONSU 1.777,8 DOLAR SEVİYESİNDE

Borsa İstanbul Tahvil ve Bono Piyasası Kesin Alım Satım Pazarı'nda işlem gören gösterge kağıdı 17 Nisan 2024 vadeli tahvilin, bugün valörlü işlemlerinin saat 13.00 itibarıyla basit getirisi yüzde 20,39, bileşik getirisi yüzde 21,43 seviyelerinde bulunuyor.

Uluslararası piyasalarda saat 13.00 itibarıyla avro/dolar paritesi 1,0190, sterlin/dolar paritesi 1,2090 ve dolar/yen paritesi 135 düzeyinde seyrediyor.

İstanbul serbest piyasada dolar 17,9640 liradan, avro 18,3010 liradan satılıyor.

Altının onsu uluslararası piyasalarda yüzde 0,1 artışla 1.778 dolardan, Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı ise yüzde 0,5 azalışla 93,4 dolardan işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI 20 TEMMUZ ÇARŞAMBA GÜNÜ NEDEN DÜŞÜYOR?

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 965,3 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, ons altın fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,7 artışla 965,8 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından saat 10.30 itibarıyla önceki kapanışının hemen altında 965,3 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.583 lira, Cumhuriyet altını da 6.468 liradan satılıyor.

Dün yüzde 0,1 artışla 1.711,7 dolardan günü tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışının yüzde 0,2 altında 1.708,1 dolardan işlem görüyor.

Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) temmuzda 75 baz puanlık faiz artışıyla yetineceğine ilişkin beklentilerin devam ettiğini belirterek, yarınki Avrupa ve Japonya merkez bankalarının faiz kararları öncesinde altın fiyatlarının dar bant içinde yatay bir seyir izlediğini kaydetti.

Bugünün veri gündeminde Avro Bölgesi'nde tüketici güven endeksi ve ABD'de ikinci el konut satışlarının öne çıktığını kaydeden analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.690 doların destek, 1.730 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

Altın neden düşüyor 20 Temmuz 2022 son dakika altın fiyatları nereye doğru gidiyor, düşer mi, çıkar mı?
Altın neden düşüyor 20 Temmuz 2022 son dakika altın fiyatları nereye doğru gidiyor, düşer mi, çıkar mı?

 

ALTIN FİYATLARI 19 TEMMUZ SALI GÜN SON DURUM

Gram altın fiyatları haftanın ikinci gününe 984 liradan başlarken, spot piyasada altın fiyatları 962 liraya kadar düşmüş durumda. Altının ons fiyatındaki düşüş ise sürüyor. Çeyrek altın serbest piyasada 1573 liradan işlem görüyor.

İşte 19 Temmuz 2022 Altın Fiyatları Tablosu:

Altın neden düşüyor 19 Temmuz 2022 son dakika altın fiyatları nereye doğru gidiyor, düşer mi, çıkar mı?
Altın neden düşüyor 19 Temmuz 2022 son dakika altın fiyatları nereye doğru gidiyor, düşer mi, çıkar mı?

 

ALTIN NEDEN DÜŞÜYOR 14 TEMMUZ 2022 ALTIN FİYATLARI

Altın fiyatları düşüyor. Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 954 bin liraya geriledi.

Altın piyasasında, en düşük 954 bin lira, en yüksek 982 bin 500 lirayı gören standart altının kilogram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 3,2 düşüşle 954 bin liradan tamamladı.

KMKTP'de, altında gerçekleşen toplam işlem hacmi 2 milyar 503 milyon 889 bin 327,07 lira, işlem miktarı ise 2.606,34 kilogram oldu.

Tüm metallerdeki toplam işlem hacmi de 2 milyar 505 milyon 289 bin 280,63 lira düzeyinde gerçekleşti.

Altın borsasında bugün en fazla işlem gerçekleştiren kurumlar Ahlatçı Döviz ve Kıymetli Madenler, Ahlatçı Altın Rafinerisi, İAR Döviz ve Kıymetli Madenler, İstanbul Altın Rafinerisi ve Kuveyt Türk Katılım Bankası şeklinde sıralandı.

Bugünkü işlemlere ilişkin veriler şöyle:

STANDART TL/KG DOLAR/ONS

Önceki Kapanış 986.000,00 1.750,00

En Düşük 954.000,00 1.705,00

En Yüksek 982.500,00 1.744,90

Kapanış 954.000,00 1.705,00

Ağırlıklı Ortalama 955.314,10 1.719,16

Toplam İşlem Hacmi (TL) 2.503.889.280,63

Toplam İşlem Miktarı (Kg) 2.606,34

Toplam İşlem Adedi 70

ALTIN NEDEN DÜŞÜYOR 8 TEMMUZ 2022 CUMA GÜNKÜ ALTIN FİYATLARI

Altının gram fiyatı, güne yatay başlamasının ardından 965,7 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,3 artışla 965,9 liradan tamamladı.

Altın neden düşüyor son dakika altın fiyatları nereye doğru gidiyor, düşer mi, çıkar mı?
Altın neden düşüyor son dakika altın fiyatları nereye doğru gidiyor, düşer mi, çıkar mı?

 

Altının gram fiyatı, yeni güne yatay başlamasının ardından saat 10.40 itibarıyla önceki kapanışının hemen altında 965,7 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.584 lira, Cumhuriyet altını da 6.470 liradan satılıyor.

Dün, yüzde 0,1 artışla günü 1.740,2 dolardan tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışına göre yüzde 0,3 azalışla 1.734,9 dolardan işlem görüyor.

Analistler, ABD'de enflasyon ve resesyona ilişkin endişelerin varlık fiyatları üzerinde etkili olmayı sürdürdüğünü söyledi.

 

Yorumlar