Altın neden düştü son dakika bir gelişme mi var çeyrek ve gram altın en son ne kadar oldu?

Altın neden düştü son dakika bir gelişme mi var çeyrek ve gram altın en son ne kadar oldu?? Son bir kaç haftada rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları dün akşam itibariyle sert bir şekilde düşüşe geçti. Peki, Altın neden düşüyor, çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu?

Google Haberlere Abone ol

Altın neden düştü son dakika bir gelişme mi var çeyrek ve gram altın en son ne kadar oldu? Merkez bankaları tarafından alınan kararlarla birlikte hareketlenen altın fiyatları Türkiye'de ise yapılan son açıklamayla birlikte çakılmaya başladı. Peki, Altın neden düştü son dakika bir gelişme mi var çeyrek ve gram altın en son ne kadar oldu?

ALTIN NEDEN DÜŞTÜ 27 HAZİRAN ALTIN FİYATLARI

Çeyrek ve gram altın 27 Haziran Pazartesi gününe sert bir şekilde düşüşle başladı. Geçen hafta 1050 liraya kadar yükselen gram altın fiyatları şimdi 980 lira civarında seyrediyor. Aynı şekilde gram altın fiyatları da bugün sert bir düşüş yaşadı. Peki, altın fiyatları neden düşüyor. 

Altın neden düştü son dakika bir gelişme mi var çeyrek ve gram altın en son ne kadar oldu?
Altın neden düştü son dakika bir gelişme mi var çeyrek ve gram altın en son ne kadar oldu?

 

ÇEYREK VE GRAM ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.020 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün altının gram fiyatı, ons altındaki düşüşe paralel değer kaybederek günü yüzde 0,8 azalışla 1.016,9 liradan tamamladı.

Çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum 24 Haziran Cuma altın fiyatları ne kadar oldu?

 

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından saat 10.45 itibarıyla önceki kapanışının 0,3 üzerinde 1.020 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.673 lira, Cumhuriyet altını da 6.833 liradan satılıyor.

Dün, yüzde 0,2 azalışla 1.823,3 dolardan günü tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde 0,2 üzerinde 1.826,2 dolardan işlem görüyor.

Analistler, makroekonomik verilerdeki yavaşlama işaretinin merkez bankalarının sıkılaştırıcı politikalardaki agresif duruşunu törpüleyeceği beklentisiyle altının ons fiyatının sınırlı da olsa toparladığını bildirdi.

Bugün Almanya'da Ifo iş dünyası güven endeksleri ile ABD'de Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi ve konut satışları verilerinin takip edileceğini belirten analistler, ABD ve Avrupa merkez bankası yetkililerinin sözle yönlendirmelerinin de yatırımcıların odağında olduğunu kaydetti.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.800 doların destek, 1.850 doların direnç olarak takip edileceğini söyledi.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU, ALTIN FİYATLARI TABLOSU?

Gram altın fiyatları yeni haftaya 1030 TL'den başlarken, çeyrek altın ise 1684 liradan işlem görüyor. 

İşte altın fiyatlarında son durum:

Caption

 

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU, ALTIN TABLOSU?

Gram altın ve çeyrek altın haftanın son günü ne kadar oldu, kaç liradan kapattı?

Gram altın haftayı 1029 liradan kapatırken, çeyrek altın ise 1682 liradan kapanış yaptı.

İşte altın fiyatlarında son durum:

Çeyrek altın ne kadar oldu, gram altında son durum
Çeyrek altın ne kadar oldu, gram altında son durum

 

ALTIN FİYATLARI TABLOSU 

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.010 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,55 azalışla 1.004,1 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından saat 11.20 itibarıyla yüzde 0,6 değer kazanarak 1.010 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.660 lira, Cumhuriyet altını da 6.780 liradan satılıyor.

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.010 lira seviyesinde işlem görüyor.  Dün, altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,55 azalışla 1.004,1 liradan tamamladı.  Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından saat 11.20 itibarıyla yüzde 0,6 değer kazanarak 1.010 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.660 lira, Cumhuriyet altını da 6.780 liradan satılıyor.  Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde 0,6 üzerinde 1.818 dolardan işlem görüyor.  Analistler, para piyasalarında, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bugünkü toplantıda 75 baz puanlık faiz artışının fiyatlanmasına karşın, bankanın farklı adımlar atabileceği ihtimalinin piyasalarda oynaklığı artırdığını bildirdi.  Birçok banka yetkilisinin daha önce bu adıma karşı yaptığı keskin açıklamalarının bulunduğunu ve son ana kadar 75 baz puana yönelik sözle yönlendirmelerin yapılmadığına dikkati çeken analistler, bazı kurumlar tarafından yapılan anketlerde de ekonomist beklentilerinin medyanın hala 50 baz puan yükselişe işaret ettiğini hatırlattı.  Öte yandan Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi'nin, mevcut piyasa koşullarını görüşmek üzere bugün önceden planlanmamış bir toplantı yapacağının duyurulmasının ardından dolar endeksinin gerilemesi de altının ons fiyatını destekledi.  Analistler, artan belirsizliklerin iki günlük düşüş eğiliminin ardından altına olan talebi sınırlı da olsa artırdığını kaydederek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.800 doların destek, 1.860 doların direnç konumunda olduğunu söyledi.
Çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu 15 Haziran altın fiyatları nasıl?

 

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde 0,6 üzerinde 1.818 dolardan işlem görüyor.

Analistler, para piyasalarında, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bugünkü toplantıda 75 baz puanlık faiz artışının fiyatlanmasına karşın, bankanın farklı adımlar atabileceği ihtimalinin piyasalarda oynaklığı artırdığını bildirdi.

Birçok banka yetkilisinin daha önce bu adıma karşı yaptığı keskin açıklamalarının bulunduğunu ve son ana kadar 75 baz puana yönelik sözle yönlendirmelerin yapılmadığına dikkati çeken analistler, bazı kurumlar tarafından yapılan anketlerde de ekonomist beklentilerinin medyanın hala 50 baz puan yükselişe işaret ettiğini hatırlattı.

Öte yandan Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi'nin, mevcut piyasa koşullarını görüşmek üzere bugün önceden planlanmamış bir toplantı yapacağının duyurulmasının ardından dolar endeksinin gerilemesi de altının ons fiyatını destekledi.

Analistler, artan belirsizliklerin iki günlük düşüş eğiliminin ardından altına olan talebi sınırlı da olsa artırdığını kaydederek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.800 doların destek, 1.860 doların direnç konumunda olduğunu söyledi.

GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Gram altın fiyatları 8 Haziran Çarşamba günü itibariyle 1000 TL'yi aştı. 

İşte bugünkü altın fiyatları tablosu:

Son dakika gram altın fiyatı neden yükseliyor altın ne kadar oldu 8 Haziran Çarşamba günü?
Son dakika gram altın fiyatı neden yükseliyor altın ne kadar oldu 8 Haziran Çarşamba günü?

 

 

6 HAZİRAN 2022 ALTIN FİYATLARI

Gram altın fiyatları 992 liradan işlem görürken, çeyrek altın fiyatları ise 1614 liradan satılıyor. 

İşte 6 Haziran Pazartesi altın fiyatları son durum tablosu:

Altın neden yükseliyor son dakika çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu 6 Haziran altın kuru?
Altın neden yükseliyor son dakika çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu 6 Haziran altın kuru?

 

 

ALTIN NEDEN YÜKSELİYOR 3 HAZİRAN ALTIN KURU TABLOSU

Çeyrek ve gram altın fiyatları dünya piyasalarında son iki gündür yaşanan hareketlilikle eş zamanlı olarak yükseliyor. 

Altın son dakika neden yükseliyor, çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu 3 Haziran altın kuru?
Altın son dakika neden yükseliyor, çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu 3 Haziran altın kuru?

 

Rusya'nın AB ülkelerine petrol ve doğalgaz vanalarını kapatmaya başlaması, AB'nin aynı şekilde petrol almamak için yeni kararlara imza atması sonrasında OPEC'in petrol üretimini artırma kararı uluslararası piyasaları hareketlendirdi. 

Öte yandan Türkiye'de de borsada büyük bir canlılık yaşanıyor. Borsa son yılların rekorunu kırarken, aynı şekilde altın da yükseliş kaydediyor. 

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR 30 MAYIS 2022 PAZARTESİ

Gram ve çeyrek altın fiyatları 30 Mayıs 2022 tarihinde ne kadar yükseldi, neler oldu, ne oldu?

İşte 30 Mayıs Pazartesi altın kuru:

Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 30 Mayıs Pazartesi günü altın fiyatları?
Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 30 Mayıs Pazartesi günü altın fiyatları?

 

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR 26 MAYIS ALTIN KURU?

Altın fiyatları 26 Mayıs 2022 Perşembe günü ne kadar oldu, neden yükseliyor?

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 973,8 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, ons fiyatındaki düşüşe karşın, dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,9 artışla 974,8 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne sınırlı da olsa düşüşle başlamasının ardından saat 10.40 itibarıyla önceki kapanışına göre yüzde 0,1 azalışla 973,8 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.600 lira, Cumhuriyet altını da 6.539 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışına göre yüzde 0,2 azalışla 1.850 dolardan işlem görüyor.

Analistler, dün açıklanan ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanaklarının para politikası sıkılaşma hızına ilişkin sürpriz ifadeler içermediğini, bankanın sık eleştirildiği enflasyonu ciddiye alma konusunda ise risklerin farkında olunduğunun vurgulanmasının ise küresel piyasalarda pozitif karşılandığını kaydetti.

Fed'in mayıs ayı toplantı tutanakları, çoğu banka yetkilisinin gelecek birkaç toplantıda 50 baz puanlık faiz artırımını uygun bulduğunu ortaya koydu.

Bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısından çıkacak faiz kararı, yurt dışında ise ABD'de büyüme verisinin izleneceğini aktaran analistler, Davos Zirvesi'nden gelecek haber akışının da gündemin odağında bulunduğunu bildirdi.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.830 ve 1.800 doların destek, 1.880 doların direnç konumunda bulunduğunu söyledi.

Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 26 Mayıs Perşembe günü altın fiyatları?

 

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR 25 MAYIS 2022 ALTIN KURU?

Altın fiyatları 25 Mayıs Çarşamba günü gram altın 978 liraya yükselirken, çeyrek altın ise 1600 lira civarında işlem gördü. 

İşte altın fiyatlarında son durum: 

Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 25 Mayıs Çarşamba günü altın fiyatları?
Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 25 Mayıs Çarşamba günü altın fiyatları?

 

 

Yorumlar