Altın fiyatları haftanın son gününe yükselişle girdi

Altın fiyatları haftanın son gününe, hafta içinin aksine yükselişle başladı. Hafta içi boyunca inişli çıkışlı seyir izleyen altının ne yöne doğru evrileceği ise merak ediliyor.

Google Haberlere Abone ol

Altın fiyatları hafta boyunca inişli çıkışlı bir seyir izledi. Haftanın son günü ise altında yukarı yönlü bir hareketlilik gözleniyor. Gram altın fiyatları sabah saatlerinden itibaren yeniden yükselmeye başladı. 

Gram altın fiyatları 466 TL civarında işlem görürken, çeyrek altın ise 766 TL'den alıcı buluyor.

İşte 11 Eylül Cuma günü altın fiyatlarındaki son durum:

Gram altının günlük grafiği

 

10 EYLÜL 2020 ALTIN FİYATLARI

Gram ve çeyrek altın fiyatları 10 Eylül 2020 Perşembe günü de yine güne inişli çıkışlı başlad. Günün ilk saatlerinde gram altın fiyatları 468 liradan işlem görürken, çeyrek altın fiyatları ise 769 lira civarında işlem gördü. 

İşte 10 Eylül 2020 Perşembe altın fiyatları tablosu:

9 EYLÜL 2020 ALTIN FİYATLARI

Altının gram fiyatı, güne yatay başlamasının ardından 464,5 liradan işlem görüyor.

Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki artışa paralel değer kazanan gram altın, günü önceki kapanışın yüzde 0,5 üzerinde 464,7 liradan tamamladı.

Gram altın, yeni güne yatay başlamasının ardından saat 11.30 itibarıyla önceki kapanışın hemen altında 464,5 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 764 lira, Cumhuriyet altını da 3.120 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde 0,1 altında 1.929 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına ilişkin olumsuz gelişmelerin risk algısını artırsa da altının ons fiyatında önemli destek olarak görülen 1.920 dolara yaklaştıkça satışların karşılandığını söyledi.

Küresel ekonomide beklentilerden iyi gelen makro ekonomik veriler ve bazı uluslararası kuruluşların küresel ekonomiye ilişkin olumlu yöndeki revizyonlarının ise altının yükselişini sınırladığına dikkati çeken analistler, bugün veri takviminin sakin olduğunu, jeopolitik gelişmelerle birlikte Kovid-19 aşısına ilişkin haber akışının takip edileceğini kaydetti.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.920 doların destek, 1.950 dolar seviyesinin direnç olarak öne çıktığını vurguladı.

8 EYLÜL 2020 ATIN FİYATLARI

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 463 liradan işlem görüyor. Dün, altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden gram altın, günü önceki kapanışın yüzde 0,1 altında 462,3 liradan tamamladı.

Gram altın, yeni güne değer kazancıyla başlamasının ardından saat 10.15 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,2 üzerinde 463 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 751 lira, Cumhuriyet altını da 3.076 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 1.930,2 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, küresel risk iştahının artması, dolar endeksinin 93 seviyesinin üzerinde tutunma isteği ve altın talebinin azalması gibi faktörlerin, altın fiyatlarının baskı altında kalmasına neden olduğunu belirtti.

Bugün yurt içinde veri gündeminin zayıf olduğunu, yurt dışında Avro Bölgesi'nin 2. çeyrek büyüme verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisine ilişkin haber akışı ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere jeopolitik gelişmelerin gündemin odağındaki yerini koruduğunu söyledi.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.920 doların destek, 1.950 dolar seviyesinin direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

 

Yorumlar