Alpay Göltekin kimdir, nerelidir, neden öldü?

Müzisyen Alpay Göltekin neden öldü, hastalığı neydi? Göltekin, Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi dizilerin müziklerini yapmıştı.

Google Haberlere Abone ol

Müzisyen Alpay Göltekin hayatını kaybetti. Peki, Göltekin neden öldü, hastalığı neydi? 

48 yaşında olan Alpay Göltekin 1972 yılında dünyaya gelmişti.

Birçok dizi ve filme müziği ile hayat veren ünlü film müziği bestekarı Alpay Göltekin yaşamını yitirdi. 

Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman, Aşkın Yolculuğu Yunus Emre ve Mehmetçik Kûtulamâre projelerinde, yarattığı müzikler ile yer alan Alpay Göltekin hayatını kaybetti. Vefat haberini yapımcı Mehmet Bozdağ verdi.

Bozdağ'ın paylaşımı şöyle: Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman, Aşkın Yolculuğu Yunus Emre ve Mehmetçik Kûtulamâre projelerimize müziğiyle ruh katan, yürüdüğümüz bu yolda bize yarenlik eden Alpay Göltekin’i ebediyete uğurlamanın derin üzüntüsünü yaşıyorum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Mekanı cennet olsun...

NEDEN VEFAT ETTİ?

Alpay Göltekin'in vefat nedeniyle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

ALPAY GÖLTEKİN BİYOGRAFİSİ

Alpay Göltekin 2 Nisan 1972 yılında İstanbul'da doğdu. Göltekin son olarak Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin müziklerini yapıyordu.

Uzun yıllar müzik ve sahne çalışmalarında bulundu. 2002 yılından itibaren 2 yıl boyunca Melih Kibar'ın müzikal asistanlığını yaptı. Bu süre zarfında Gülüm (Soundtrack) ve Saat Sabahın Dokuzu albümlerinin yapımında koordinatör ve yardımcı tonmayster olarak görev aldı.

Çeşitli jingle çalışmalarına vokal yaptı. 2004 yılından itibaren, serbest çalışmaya başladı ve çeşitli prodüksiyon firmaları/ ajanslar için TV reklam, dizi ve radyo spot müzikleri hazırladı. 2006 yılında Alp Yenier ile birlikte REC Müzik Prodüksiyon'u kurdu.

Çalışmalarına 2010 yılına kadar birlikte devam ettiler. Daha sonra müzisyen eşi Zeynep Alasya ile ortaklığı devam etti. Günümüze kadar birçok film, dizi ve reklam müziklerine birlikte imza attılar.

Yorumlar