DİTİB Öğrenci Fuarı'na yoğun ilgi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Duisburg Merkez Camii’nde ikincisi düzenlenen DİTİB Öğrenci Fuarı (DİTİB Studentenmesse) yoğun ilgi gördü.

DİTİB Öğrenci Fuarı'na yoğun ilgi - Sayfa 1

Kuzey Ren Vestfalya Düsseldorf DİTİB Eyalet Bölge Birliği Gençlik Kolları tarafından ilki geçen yıl gerçekleştirilen, yoğun ilgi ve talep doğrultusunda bu yıl da ikincisi düzenlenen fuarda, öğrenciler üniversitede okuyan gençler tarafından bilgilendirildi.

DİTİB Öğrenci Fuarı'na yoğun ilgi - Sayfa 2

Eyaletin farklı üniversite ve bölümlerinde okuyan öğrenciler ile DİTİB Erdemli Öğrenci Evleri ve meslek eğitimi bilgilendirme stantlarının yer aldığı fuarda, lise son sınıfına giden, üniversitede okumak ya da meslek eğitimi yapmak isteyen öğrenciler bilgilendirildi.

DİTİB Öğrenci Fuarı'na yoğun ilgi - Sayfa 3

Almanya’daki öğrenci evleri ve buna bağlı olarak yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren DİTİB Erdemli Öğrenci Evleri Koordinatörü Murat Demirel, Uluslararası İlahiyat Programı‘nı (UIP) tanıttı. Demirel, 2006’da başlayan Uluslararası İlahiyat Programı‘nın Türkiye’de dört farklı şehirde altı farklı fakültede devam ettiğini belirtti.

DİTİB Öğrenci Fuarı'na yoğun ilgi - Sayfa 4

NRW – Düsseldorf DİTİB Eyalet Bölge Birliği Gençlik Kolları Başkanı ve organizasyon sorumlusu Tarkan Seyhan da fuar hakkında bilgi verdi. Saylan, “NRW eyaletinde farklı üniversitelerde, farklı bölümlerde okuyan arkadaşlarımızla, öğrencilere bilgiler verip, tecrübelerimizi aktardık. Üniversiteli arkadaşlarımızla birlikte 50’ye yakın üniversite hakkında bilgi verdik. İlgi duyan öğrencileri teşvik etmek amacıyla sorularına yanıt vermeye çalıştık” dedi.