Ali Çamlı kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir?

Ali Çamlı, Kayserispor'un yeni başkanı seçildi. Seçim sonrasında Ali Çam kimdir sorusu da merakla sorulmaya başladı. Diyanet kökenli olan Çamlı, aynı zamanda Kayseri iş dünyasında da tanınan isimlerden biriyken son olarak Kayserispor'un başkanlık görevine seçildi.

Google Haberlere Abone ol
Ali Çamlı kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği?

Ali Çamlı kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir, ne iş yapıyor soruları bu aralar merakla soruluyor. Kayserispor'un bugün gerçekleştirilen genel kurulunda yeni başkan Ali Çamlı oldu. Peki, Ali Çamlı kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir?

ALİ ÇAMLI KİMDİR?

Ali Çamlı uzun yıllar Kayseri'de imamlık görevinde bulundu ve bu görevdeyken kent genelinde tanınan isimler arasına girmişti. Aynı zamanda Kayseri'de tanınan bir iş adamı olan Çamlı, imamlıktan emekli olduktan sonra siyasete girme denemesinde de bulundu. Kayseri'den AK Parti Milletvekili aday adayı olan Çamlı son olarak Kayserispor başkanlığına aday oldu ve başkan seçildi. 

Yukatel Kayserispor Kulübünün seçimli olağan genel kurulunda tek aday olan Hunat Camii eski imamı Ali Çamlı, Kayserispor'un yeni başkanı oldu.

"Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi"nde yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulda Kayserispor'un 795 milyon TL borcu olduğu açıklandı.

Ali Çamlı kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir?
Ali Çamlı kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir?

 

Kongreye, Vali Gökmen Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve çok sayıda davetli katıldı. Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'nın yönetiminde Asbaşkanlık görevi yapan Ali Çamlı, olağanüstü genel kurulda aday olduğunu açıkladı.

Çamlı, "Bu bir bayrak yarışıdır. Bu şehre olan borcumuzun gereğidir. İşimizin zor olduğu kadar şerefli olduğunu biliyoruz. Dışarıdan gazel okumak kolay. Kayseripor bizim için çok kıymetli. Birbirimize saygı duymaya devam edeceğiz. Kulübü borçsuz hale getirmek için çaba harcayacağız. Bu şehrin kapıcılığını bile şeref kabul ederim ki Kayserispor başkanlığını seve seve kabul ederim" diye konuştu.

Tek liste ile girilen olağanüstü genel kurulda Ali Çamlı ve yönetimi göreve getirildi. Yönetim kurulu asil üyeliğine; Ali Çamlı, Hüseyin Beyhan, Nurettin Açıkalın, Tufan Koç, Batuhan Samet Koç, Yücel Şahin, Erol Çetin, Veysel Serdar, Yusuf Kaan Özdemir, İlyas Yıldırım ve Etem Mezgitli seçildi. Yönetim kurulu yedek üyeler ise Ahmet Solak Mehmet Baykan, Mehmet Yay, Cihan Şahin, Onur Gülener, Fatih İşçi, İsmail Eğin, Süleyman Akın, Seyit Mutier, Mustafa Altun ve Savaş Balıkkuşu olarak belirlendi.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında Arabam.com Konyaspor'a 2-1 mağlup oldukları maçın ardından yatığı açıklamada, "Bu kulüp yaşasın diye elimden gelen bütün imkanları sundum ama artık gelinen bu noktada benim kulüp için yapabileceğim çok bir şey kalmadı." sözlerini kullanmış ve ardından olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınmıştı.

Bugün gerçekleşen Kayserispor Olagan Genel Kurul toplantısında yeni başkan Ali Çamlı oldu.

ALİ ÇAMLI'NIN LİSTESİ

Yönetim Kurulu Üyeleri- ASİL
Ali Çamlı (Başkan)
Hüseyin Beyhan
Nurettin Açıkalın
Tufan Koç
Batuhan Samet Koç
Yücel Şahin
Erol Çetin
Veysel Serdar
Yusuf Hakan Özdemir
İlyas Yıldırım
Etem Mezgitli

Yönetim Kurulu Üyeleri - YEDEK
Ahmet Solak
Mehmet Baykan
Mehmet Yay
Cihan Şahin
Onur Gülener
Fatih İşçi
İsmail Eğin
Süleyman Akın
Seyit Mutier
Mustafa Altun
Savaş Balıkkuşu

ALİ ÇAMLI NEDEN BAŞKAN OLDUĞUNU AÇIKLADI

Kayserispor'un yeni başkanı Ali Çamlı, mevcut Başkan Berna Gözbaşı'nı övdü. Neden aday olduğunu ifade eden Ali Çamlı, "Ben isterdim ki Berna başkan devam etsin. Bir kadın başkanın Kayserispor'un başında olması şehrimize ve takımımıza değer kattı. Ama gelinen noktada Berna başkanın aldığı işi zirvede bitirme gibi bir karakteristik yapısı olmasından ötürü varını yok etmeyi göze alıyor. Yürüyen fabrikasında sıkıntı yaşayabiliyor. Bunu dahi gözü görmüyor. Bu noktada şehrin önde gelenleri ile oturduk ve Berna hanımın işlerini çok aksattığı gördük. Berna hanımın işlerine yoğunlaşıp yeniden eski başarılı günlerine dönmesi adına böyle bir karar alındı" dedi.

Berna Gözbaşı'nın, Kayserispor ile olan bağını koparamayacağını da söyleyen Çamlı, "Ben nasıl yönetimde yokken Berna hanımın yanında olduysam, o da yönetimde olmasa bile takıma destek verecektir, bizlerin yanında olacaktır. Berna başkan, Kayserispor'dan kopmaz, kopamaz" ifadesini kullandı.


 

Yorumlar