Alaattin Çakıcı hakkında yeni gelişme

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu tehdit etmekle suçlanan Alaattin Çakıcı hakkında son dakika bir gelişme yaşandı.

Google Haberlere Abone ol
Alaattin Çakıcı hakkında yeni gelişme

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tehdit ve hakarette bulunan Alaattin Çakıcı ile ilgili savcılık soruşturması başlatıldığı bilgisini aldığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tehdit ve hakarette bulunan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında savcılık soruşturma başlattı.

Açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi. Turan, "Savcılık gerekli soruşturmayı başlattı. İlgililerden edindiğim bilgi budur" dedi.

"Hakaret, tehdit, kötü söz kimden gelirse kime karşı yapılırsa bu yanlıştır doğru değildir" diyen Turan, "Hukuk çerçevesinde gereği yapılmalıdır. Hukuk AK Parti'nin değişmez ilkesidir, ilkesel duruşumuz budur. Kişilere bağlı hakaret tehdit olmaması gerekir" ifadelerini kullandı.

MHP'DEN ÇAKICI HAKKINDA YENİ AÇIKLAMA 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, organize suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Alaattin Çakıcı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada CHP’nin Alaattin Çakıcı üzerinden “devlet krizi” iddiasında bulunup bir bardak suda fırtına koparmaya çalıştığı iddia edildi.

Yalçın, partisinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin Kılıçdaroğlu’na tehdidinin ardından “Ülküdaşım” diyerek sahip çıktığı Çakıcı hakkında yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

Sayın Kılıçdaroğlu; aklı başında bir politikacının sarf etmemesi gereken kelime ve kavramlarla siyasi rakiplerine saldırmaya, onları eleştirmek yerine galiz küfürlerle sövmeye, meramını anlatmak yerine en pespaye cümlelerle muhataplarını suçlamaya başlamıştır. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’yi mafya ve yeraltı dünyasıyla irtibatlandırmaya çalışması; CHP’yi yönete(meye)n Kılıçdaroğlu’nun sürüklendiği çelişkiler çıkmazının yön levhası gibidir. CHP; Kemal Kılıçdaroğlu ve avenesinin ellerinde siyasetin mafyası, demokrasinin altını oyan yeraltı dünyası hâline gelmiştir.

Açıklamasının devamında CHP ve Kılıçdaroğlu’na çeşitli suçlamalar yönelten Yalçın, şunları söyledi: Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP sözcülerinin, MHP’nin asla vazgeçmeyeceği değerleri ve Alaattin Çakıcı üzerinden “devlet krizi” iddiasında bulunup bir bardak suda fırtına koparmasının arkasında da suçüstü olayını örtbas etme çabası yatmaktadır. Bu vesileyle şu hususları kamuoyuna bir kez daha hatırlatmayı görev sayarız: MHP bir dava partisidir ve bu hususiyetini dünya durdukça koruyacaktır. MHP; ucuz ve gündelik siyaset uğruna dünyasını ve ahretini yıkmayacağı gibi, ilke ve değerlerine daima tutarlılıkla sahip çıkacaktır. MHP; var oldukça, Türkiye’nin parçalanmasına yönelik ihanet projelerinin hayata geçirilmesine ve ebedi devletimizin yıkılmasına asla izin vermeyecektir.

Alaattin Çakıcı tehdit mektubu

 

Yorumlar