Akşener seçimden 7 gün sonra ortaya çıktı

Seçimde ağır bir mağlubiyetle çıkan muhalefet ittifakının üyelerinden Akşener, seçimin üzerinden 7 gün geçtikten sonra ilk kez basının karşısına geçti.

Google Haberlere Abone ol
Akşener seçimden 7 gün sonra ortaya çıktı

Millet İttifakı ortaklarından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı seçilmesi için "tek tek ikna" yöntemiyle tüm güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

Meral Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

''Millet İttifakı'nın adayı Sayın Kılıçdaroğlu'nun potansiyel seçmeni sandığa gitmeyen artı geçersiz oy atan artı Sayın Erdoğan'a oy vermeyen seçmen Sayın Kılıçdaroğlu'na verilen oy düşüldükten sonra 12 milyon 416 bin 477 seçmenimiz var. Bu seçim, 0-0 ile başlayan ve bir referandum haline dönmesi gereken bir seçim. 14 Mayıs’tan sonra İYİ Parti olarak neler yaptık? Millet İttifakı liderleri ile sandık güvenliği başta olmak üzere 2. tur çalışmalarına yönelik görüşmeler gerçekleştirdik ve sadece Kılıçdaroğlu’na çalışılacağı için merkezinin CHP olduğu iletişim dilinin CHP tarafından organize edildiği ortaya konulduğu bir çalışma gerçekleştirildi ve bir kampanya grubu kuruldu.

'Kanaat önderi' dediğimiz pek çok insan üzerinde etkili olan kendi çevremizdeki pek çok insanla birebir görüşmeler gerçekleştirdim. 81 ildeki tüm teşkilatlarımız çarşamba günü akşamından itibaren saha çalışmasına başladılar. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sayın Kılıçdaroğlu'nun 13. cumhurbaşkanı seçilmesi için hepimiz elimizden gelenin sonuna kadar çalışacağız.

Gereken cevabı sandıkta vereceğiz, bizim kazanmaktan başka çaremiz yok. Meclis çoğunluğunun Cumhur İttifakı'ndan oluşması, cumhurbaşkanı seçimlerinde kazanmamızı şart kılmıştır.

Miting yapmayacağız, zaman çok az herkesi tek tek ikna edeceğiz. İlk turda tercihini Sayın Erdoğan'dan yana kullanan vatandaşlarımızla birebir görüşmeler gerçekleştireceğim. İstanbul'da yoğun bir saha çalışması programım olacak. Bu akşam İstanbul'a gidiyorum. Yarından itibaren programım başlıyor.

''MİKRO BAZDA ÇALIŞMA YAPACAĞIM''

Hemşehri dernekleri derin yoksulluğa dair ev toplantıları ziyaretleri yani kapı zili çalmak dahil olmak üzere mikro bazda çalışma yapacağım. 28 Mayıs'taki seçimlerde, aziz milletim sandığa gitmemiş kardeşlerim sizlere sesleniyorum aileniz dostlarınız akrabalarınızı büyük bir çaba harcayarak sandığa götürüp Sayın Kılıçdaroğlu'na oy verdireceksiniz. 28 Mayıs'ta gerçekleşecek olan seçimlerde vereceğiniz kararla; ya 'Ne mutlu Türk'üm diyene' demekten rahatsız olanları ya da 'Varlığım Türk varlığına armağan olsun' diye and içenleri seçeceksiniz. Ya 2019’da PKK’ya, 2023’te de Hizbullah’a sırtını dayayanları seçeceksiniz ya da ülkemizde terörün gölgesini bile barındırmayacak olanları seçeceksiniz. Ya gücünü mafyalardan alanları, ya da gücünü yalnızca milletin iradesinden alanları seçeceksiniz.

Sayın Oğan ve bir başka arkadaşımız dahil olmak üzere, İnce de dahil, her türlü görüşme yetkisini, talepleri varsa o talepleri yerine getirme yetkisini, genel başkanlar olarak kendisine (Kılıçdaroğlu'na) yetki olarak verdik. Bu görüşmeleri Kılıçdaroğlu yönetiyor o yüzden. Arzu ettikleri her türlü görevi, görevlendirmeyi, talebi yerine getirebilir."

Yorumlar