Akşener ilk kez konuştu, Kılıçdaroğlu bildiğin masada diktatörlük rüzgarları estirmiş

Akşener'in anlattığına göre Kılıçdaroğlu krizin yaşandığı gün masada diktatörleri aratmayan çıkışlarda bulunmuş. Masadaki tek kadın lider olmasına rağmen Kılıçdaroğlu'nun öneriyi duyar duymaz hiddetle ayağa kalktığı ve "Beni aday göstereceksiniz" imasında bulunduğu öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol
Kılıçdaroğlu masada diktatörlük rüzgarı estirmiş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisinin katıldığı en son Altılı Masa toplantısına dair ilk kaz konuştu. Akşener'in anlattıklarına göre Kılıçdaroğlu, masadaki tek kadın lider Akşener olmasına rağmen centilmenliğe yakışmayacak tavırlarla kendisini zorla aday yaptırmaya çalışmış. Akşener, adaylık için anket yapılmasını öneriyor; ancak Kılıçdaroğlu bu öneriyi duyar duymaz hiddetli bir şekilde masadan ayağa kalkıyor ve "Beni aday göstereceksiniz" minvalinde konuşuyor. 

Gazeteci Candaş Tolga Işık, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le yaptığı görüşmeyi sosyal medya hesabından aktardı. Işık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarına göre, Akşener şunları söyledi:

"O güne kadar hiçbir şekilde Kemal Bey ya da başkası cumhurbaşkanı adayı ismi konuşulmamıştı. O gün masaya oturduk.

Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sn. Kılıçdaroğlu'nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış. Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey'in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince 'bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor' dedim.

'Ama isterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim' dedim. Sn Kılıçdaroğlu kabul etmedi bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti. Ben de 'partime sormadan böyle bir karar veremem' dedim.

"Siz imzalamayın o zaman biz imzalarız duyururuz' deyince 'ben masadan kalkayım o halde' dedim. 'Siz bilirsiniz' dedi. Ali Bey tansiyonu düşürmek için araya girdi. Ve aday isminde değil ama adaylık konusunda bir mutabakata varıldığına dair bir metne imza atıldı."

Yorumlar