AKSA 2030 için çalışmalarına başladı

Kazancı Holding, AKSA Grup Şirketleri ile birlikte 2030'da global stratejilerini oluşturmak için çalışmalara başladı.

Google Haberlere Abone ol
AKSA 2030 için çalışmalarına başladı

Aksa Enerji'den yapılan açıklamaya göre, 4 kıtada üretim gerçekleştiren ve faaliyetlerini 22 ülkede devam ettiren AKSA Grup Şirketleri ve çatı şirketi Kazancı Holding bir araya gelerek "2030 Global AKSA Stratejisi"ni oluşturma sürecini başlattı.

Bu süreçte AKSA markasının enerji sektöründeki faaliyetleri için 2030 Global AKSA Strateji'sinin oluşturulması ve stratejilerin 2024'te uygulamaya geçirilmesi hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Üst Yöneticisi (CEO) Cemil Kazancı, "AKSA bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla Türkiye'den dünyaya açılan çok önemli bir enerji grubu haline geldi. Önümüzdeki dönemde hedefimiz 2030'da AKSA'yı global enerji sektöründe güçlü bir oyuncu haline getirmek. Özellikle yenilenebilir enerji başta olmak üzere yapılacak yeni yatırımlarla, global enerji ekosistemi içindeki tüm unsurlara hizmet eden ve aktif olarak değer üreten bir grup haline gelmeyi hedefliyoruz. Bu hedeflerimize yol haritası oluşturacak 2030 Global AKSA Stratejimizi, 'Globalleşme, Kurumsallaşma ve Sürdürülebilir Yüksek Büyüme' olmak üzere 3 temel eksen üzerine inşa ederek AKSA Grup Şirketlerimizi 2030 ve ötesine çok daha büyük başarılarla taşıyacağız." ifadelerini kullandı.

 

 

​​​​​​​

Yorumlar