AK Parti'li Güneş'ten "Altılı Masa" yorumu

AK Parti'li Güneş: "Türkiye'ye değil, 6 parti olunca bunlara daha fazla bakanlık lazım" dedi.

Google Haberlere Abone ol
AK Parti'li Güneş'ten "Altılı Masa" yorumu

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ne göre bakanlıkların sayısının artırılacağını belirterek, "Türkiye'ye değil, 6 parti olunca bunlara daha fazla bakanlık lazım. Milli Savunma ve İçişleri bakanlıklarını herhalde HDP'ye vermeyi düşünüyorlar." dedi.

Güneş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhur İttifakı'nın adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu anımsattı.

Altılı masanın adayının ise henüz belli olmadığını dile getiren Güneş, "Onlar lider değil, kendilerinin kuklası olabilecek bir aday arıyorlar." ifadesini kullandı.

Ortak Politikalar Mutabakat Metni'nin açıklandığını hatırlatan Güneş, "Her parti bir bakanlığa sahip olacak; Türkiye'nin derli toplu bir vizyonu olmayacak ve ülke yönetilemez hale gelecek. Hayal kırıklığına uğradım. Gönül isterdi ki iktidar kadar muhalefet de Türkiye'yi yarınlara taşıyacak misyon ve vizyona sahip olsun." diye konuştu.

Güneş, metne göre dövize yönelik bazı tedbirlerin alınacağını aktararak, "Bunlara son vereceksiniz de vatandaşın döviz talebini nasıl önleyeceksiniz? Maalesef çözüm önerileri yok. Faizleri artıracaklar, bunu vatandaşa bir türlü söyleyemiyorlar." dedi.

Metne göre, bakanlık sayısının artırılacağına işaret eden Güneş, "Türkiye'ye değil, 6 parti olunca bunlara daha fazla bakanlık lazım. Milli Savunma ve İçişleri bakanlıklarını herhalde HDP'ye vermeyi düşünüyorlar." şeklinde konuştu.

AK Parti'li Güneş, vatandaşları uyanık olmaya çağırarak, "Bu mutabakat sadece vatandaşı kandırmak üzerine kurulmuş. Türkiye'yi yarınlara taşımayacak." sözlerini sarf etti.

Yorumlar