AK Parti Kırklareli mitingi

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu: - "İnşallah bundan sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine yakışır bir yolculuk için, 16 Nisan'da hep beraber 'evet' diyeceğiz."

Google Haberlere Abone ol
AK Parti Kırklareli mitingi

İSTANBUL (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "İnşallah bundan sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine yakışır bir yolculuk için, 16 Nisan'da hep beraber 'evet' diyeceğiz." dedi.

AK Parti Kırklareli mitingine katılan Müezzinoğlu, AK Parti hükümetleri olarak 14 yılda Türkiye’nin her köşesine, gece gündüz demeden her türlü hizmeti getirdiklerini söyledi.

Kırklareli'nde de devlet hastanesini, ağız diş hastanesini açtıklarını dile getiren Müezzinoğlu, "İnşallah bundan sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine yakışır bir yolculuk için, 16 Nisan'da hep beraber 'evet' diyeceğiz. Bundan sonra bu ülkede bu millet ne derse o olacak. 'Evet' mi? Kararınız kesin mi? Bu kutlu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ediyorum." diye konuştu.


- "Bu değişiklik, devletin otobanıdır"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da Türkiye’de büyük değişiklikler yaptıklarını anlattı.

Yazıcı, IMF'ye 235 milyar dolar borcu olan Türkiye'yi 820 milyar dolar gayrisafi hasılaya sahip bir ülke haline getirdiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"IMF komiseri gelir, milletin hazinesini, maliyesini denetler, sonra da afralı tafralı çıkar giderdi. Bugün böyle birisi yok. Kendiliğinden mi gitti? İşte sizin partiniz, AK Parti çalıştı, çabaladı. Çalıştık ve milletin IMF’ye olan borcunu ödeyip, gönderdik. Bu ülkenin kalkınmasına katkı vermeyecek hiçbir öneriyi sizin huzuruna getirmeyiz. İşte bu anayasa değişiklik paketini de Türkiye’nin 2023 hedeflerine varmak için daha hızlı bir yönetimi oluşturma hedefiyle getirdik. Bu değişiklik kamu yönetiminin, devlet yönetiminin otobanıdır. Daha hızlı, daha tempolu. Yönetimdeki aksaklıkları tasfiye edecek bir yönetim getirmeliyiz. Katıksız yalanlar söyleyenlere kanmayın. Açın, okuyun, ona göre kararınızı verin."


- "İstikrarsızlık ve vesayete son vereceğiz"

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop ise referanduma sayılı günler kaldığını anımsattı.

AK Parti'nin istikrarsızlığa son verdiğini vurgulayan Şentop, "Ancak bu istikrarsızlığa son veren, bunu teminat alacak bir sistem kurmamız lazım. İşte değişikliğin birinci nedeni bu. Vesayeti tasfiye edeceğiz. Geldiğimizden beri vesayetle mücadele ediyoruz. Tasfiye ettik ancak bunu kurumsallaştıramadık. Onun için anayasa değişikliğine ihtiyaç var. İşte bu anayasa değişikliği vesayetin kalıcı olarak tasfiyesi anlamına geliyor. Seçim kazanmadan ülkeyi yönetmeye alışmış olanlara ayakta bağırıyorlar. Çok üzgünler. Bunu garanti altına alacak bir sistem değişikliğini yapacak inşallah." şeklinde konuştu.

Yorumlar