Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamuya 8 Bin Yeni Personel Alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, deprem bölgesine destek ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla 8 bin sözleşmeli personel alınacağını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Aile Bakanlığı 8 bin yeni personel alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kamuoyuna önemli bir müjde verdi. Bakan Göktaş, deprem bölgesindeki destek çalışmalarını güçlendirmek ve bakanlığın sunduğu hizmetlerin kalitesini daha da yükseltmek amacıyla 8 bin yeni sözleşmeli personelin alınacağını açıkladı.

DEPREM BÖLGESİNE DESTEK VE HİZMET KALİTESİ ARTACAK

Yapılan açıklamada, "Deprem bölgesine daha fazla destek sağlamak ve hizmetlerimizin kalitesini artırmak için yakın zamanda 8 bin sözleşmeli personel daha alacak, büyük ailemizi daha da genişleteceğiz." ifadeleri kullanıldı. Bu adım, özellikle deprem bölgesinde yaşanan trajedinin ardından bölge halkına verilen desteğin artırılması ve sosyal hizmetlerin daha etkin bir şekilde sunulması açısından büyük önem taşıyor.

GENİŞLEYEN AİLE VE GÜÇLENEN DESTEK

Bakan Göktaş'ın açıklamaları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın hizmet ağını genişletme ve kamu hizmetlerinde kaliteyi artırma yolundaki kararlılığını gösteriyor. Yeni alınacak 8 bin personelle birlikte, bakanlık bünyesindeki çalışmaların daha geniş bir alanda ve daha etkin bir şekilde yürütülmesi hedefleniyor.

Yorumlar