Aile ve Gençlik Fonu ödemeleri bayram öncesi ödenecek

Aile ve Gençlik Fonu ödemeleri, Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekildi ve bugün hesaplara yatırılacak.

Google Haberlere Abone ol
Bayram Ödemeleri Bugün Hesaplara Yatıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'nun ikinci etap ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla öne çektiklerini ve ödemelerin bugün hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Bakan Göktaş, başvuru yaparak evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanan, Mayıs ayı içerisinde resmi nikâhlarını gerçekleştiren 1.203 çifte toplam 180 milyon 450 bin TL ödeme yapılacağını bildirdi.

Aile kurumunu desteklemek, güçlendirmek ve gençleri sosyal risklere karşı korumak amacıyla kurulan Aile ve Gençlik Fonu'nun önemine dikkat çeken Bakan Göktaş, aile kurmayı teşvik etmeyi ve aileleri güçlendirmeyi ana hedef olarak belirlediklerini ifade etti.

PROJE AMACI VE BAŞVURULAR

Projeyle, gençlerin evlilik sürecinde sağlıklı adımlar atmalarını ve mutlu bir aile hayatı kurmalarını desteklemeyi amaçladıklarını belirten Bakan Göktaş, projeye başvuruların 15 Şubat itibarıyla "www.aile.gov.tr" adresi üzerinden alınmaya başlandığını hatırlattı. Başvurusu onaylanan çiftlere 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL tutarında faizsiz kredi desteği sağlandığını söyledi.

Bugün itibarıyla Aile ve Gençlik Fonu'na 9.992 çiftin başvuru yaptığını açıklayan Göktaş, şartları sağlayan 2.976 çifte evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmeti verdiklerini bildirdi.

PİLOT UYGULAMA BÖLGELERİ VE İLERİSİ

Cumhurbaşkanı'nın vizyonuyla hayata geçirilen projenin pilot uygulaması, deprem bölgesi olan Adıyaman, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da gerçekleştiriliyor. Desteğin ilk ödemesi, eğitim programlarına katılıp resmi nikâhlarını 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştiren çiftlerin hesaplarına yatırılmıştı. İkinci etap ödemeler, Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekilerek bugün hesaplara yatırılacak.

Mayıs ayı içerisinde resmi nikâhlarını gerçekleştiren 1.203 çiftimize toplam 180 milyon 450 bin TL ödeme yapılacağını vurgulayan Bakan Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na başvuru yapan ve şartları sağlayan çiftlere peyderpey ödemelerin yapılacağını belirtti.

Desteğin, ilerleyen süreçte tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde yaygınlaştırılması hedefleniyor. Bakan Göktaş, projeyle ilgili şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla hayata geçirdiğimiz projenin pilot uygulamasını deprem bölgesi olan Adıyaman, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da gerçekleştiriyoruz. Desteğimizde ilk ödemeyi eğitim programlarına katılıp resmi nikâhı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerimizin hesaplarına yatırmıştık. İkinci etap ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekerek, bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Mayıs ayı içerisinde resmi nikâhlarını gerçekleştiren 1.203 çiftimize toplam 180 milyon 450 bin TL ödeme yapacağız."

Bakan Göktaş, projeye başvuru yapan ve şartları sağlayan çiftlere peyderpey ödemelerin gerçekleştirileceğini ve bu desteğin ilerleyen süreçte tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini açıkladı.

Yorumlar