Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu ile ilgili yeni gelişme

Ahmet Kural ile Sıla Gençoğlu, uzlaştırma komisyonuna sevk edildi. Öte yandan, Ahmet Kural'ın menajeri Dilek Tözen, Ertuğrul Özkök'ün sorularına verdiği cevapta kavganın nedenlerine ilişkin detaylar verdi. Tözen, Ahmet Kural'ın Sıla ile ilişkisini bitirdiğini ancak Sıla'nın ikinci kez araya insanlar sokarak ısrarcı olduğunu söyledi. Tözen, kavgaya neden olarak da Ahmet Kural'a "yalan söylenmesi"ni gösterdi.

Google Haberlere Abone ol
Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu ile ilgili yeni gelişme

Sinema sanatçısı Ahmet Kural ve Şarkıcı Sıla Gençoğlu arasındaki kavganın yankıları hala devam ediyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, iki ismi uzlaştırma komisyonuna sevk etti.

Öte yandan, Kavgadan neredeyse siyasi bir polemik çıkaranlar bile oldu. Şimdiye kadar Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu tarafından yapılan açıklamaların dışında bir de ididalar şeklinde basına yansıyan bilgiler oldu. Bazı iddialara göre Ahmet Kural, kendisinden ayrı olduğu dönemlerde Sıla'nın başka bir erkekle olduğunu itiraf etmesine çok kızarak şiddete başvurdu. Bu iddialar Ahmet Kural'ın savcılık ifadesinde de yer aldı.

Son olarak Yazar Ertuğrul Özkök, Ahmet Kural'a kendi penceresinden bakarak bazı sorular yöneltti. Ancak Ahmet Kural soruları cevaplamadı. Kural'ın yerine menajeri soruları cevaplandırarak Özkök'e gönderdi. İşte Özkök'ün soruları ve Ahmet Kural'ın menajeri Dilek Tözen'in verdiği cevaplar:

- İlk ayrılmanızın nedeni neydi? Yine şiddet mi?

“Kültür uyuşmazlığı... Birbirlerini seviyorlar ama farklı yaşam görüşleri var. Özellikle Sıla’nın Ahmet’in çevresini aşağılaması, hor görmesi ve beğenmemesi...”

- İlişkiyi bitiren kim?

“Bu olaylar sonucunda, ilişkiyi bitiren Ahmet. Ama Ahmet, bu olayda da olduğu gibi, bir ilişki ile ilgili hiçbir zaman medyaya konuşan bir insan değil. Ayrılma sonrası iddiaları cevaplamamasının nedeni de bu. Zaten ikinci kez bir arada olmak için ısrar eden, araya tanıdıkları sokan, cep telefonu mesajları ile bu niyetini belirten Ahmet değil, Sıla.”

GEÇMİŞ: ALKOL SORUNUN VAR MI, KÜÇÜKKEN ŞİDDET GÖRDÜN MÜ

-Alkole dayalı bir şiddet sorunun var mı?

“Hayır yok.”

- Küçükken şiddet gördün mü?

“Ahmet, çok sevilen bir çocuk. Annesi ev hanımı, babası emniyet müdürü olan (şu anda emekli), bir kız kardeşle birlikte büyüyen bir çocuk. Bildiğiniz, akrabalık ilişkileri kuvvetli bir Türk ailesi. Onun için şiddet evinden uzakta... İçindeki komiği de bu ailenin sıcaklığından çıkarmış, çok sevilen bir çocuk.”

O GECE: SILA’NIN SİZ AYRIYKEN YAPTIĞINA MI KIZDIN

- O gece böyle şiddetli bir tepkiye neden olan şey ne? Ayrılığınız sırasında olan bir şey mi gerçekten?

“Hayır. Öfkelenmeden çok bir hayal kırıklığı var. O da, ilişkiye başlamadan önce böyle bir durumun varlığı ile ilgili kendisine yalan söylenmesi... Yoksa, kendisinden ayrı olduğu dönemle ilgili bir öfke değil bu. Konu oraya gelince, karşılıklı bir tartışma başlamış.”

GELECEK: ÖFKE VE ŞİDDET SORUNU İÇİN PSİKOLOJİK YARDIM ALACAK MI

- Bugüne kadar hiç psikolojik yardım aldın mı? Almayı düşünüyor musun?

“Açıklamasında belirttiği ‘Gerekli dersleri çıkardım. Bundan sonra bu gerekleri yerine getirmek için çalışacağım’ kapsamında, kendine yeni bir yol haritası çiziyor. Daha önce psikolojik bir yardım almadı. Ama şimdi mentorlar, profesyonel yardım temelinde yeni bir başlangıç yapmayı düşünüyor.”

ALKOL SORUNU: OLAY GECESİ ALDIĞI ALKOL NE KADARDI

- O gece alkollü müydün? Daha önce bana alkolü azalttığını söylemiştin, niye tekrar arttırdın?

“O gece, Ahmet’in ailesiyle birlikte yemekteyken ikisi de alkol alıyor. Hatta Sıla, daha fazla alıyor. Ama size söylediği gibi alkolü çok azalttı. O gece ikisi de mutlu bir şekilde başlıyorlar geceye. Sonrasında ifadesinde söyledikleri oluyor.”

DERS ÇIKARMA: NBA OYUNCULARI GİBİ KAMU SPOTU YAPAR MI

- Bundan böyle oyunculuk kariyerini nasıl düzenleyeceksin? Mesela NBA oyuncuları gibi televizyon ekranlarında kamu spotları yapıp kadına karşı şiddeti kınayan kampanyalara katılır mısın?

“Bir yol haritası çiziyor. Şu anda yaşadığı sürece odaklanmış durumda. Bilerek ve isteyerek bir insanı incitmeyen bir insan için, karşılıklı münakaşa sonucu ortaya çıkartılmaya çalışılan profilden o da rahatsız ve çok üzgün. Ama kısa bir zaman içinde kendi iç yolculuğuna paralel olarak, bunun olumlu yansımalarını toplumun da göreceği bir şekilde yol yürüyeceği kesin.”

Yorumlar